Anasayfa » DİRENİŞ ÇADIRI » İstiklal’de Greif standı

İstiklal’de Greif standı

İşgalci Greif işçilerinin direnişi 19. gününde ilk günkü kararlılığıyla sürüyor.

İşçiler eylemlerinin sesini daha geniş bir kamuoyuna duyurmak için Cuma günü İstanbul’un en hareketli ve günde yüz binlerin kullandığı İstiklal Caddesi’nde dayanışma ve bilgilendirme standı açtılar.

Hadımköy’de ki fabrikadan gelen 50 işçi Tarlabaşı Bulvarı’nda otobüsten inerek Galatasaray Lisesi önüne yürüdü. “İşgal grev direniş” yazılı pankartları ile yürüyen işçiler Taksim’in Gezi eylemlerinden aşina olduğu “Bu daha başlangıç mücadeleye devam”, “Her yer Greif her yer direniş” sloganları ile İstiklal’e girdi.

Galatasaray Lisesi önünde pankartları ile konumlanan işçiler burada bir basın açıklaması yaptılar.

Basın açıklamasında şunlara yer verildi; “Greif kazanırsa işçi sınıfı ve emekçiler kazanır. Her türlü saldırıyı bertaraf eden direnişimiz 19. gününe girdi. Bütün işçi arkadaşlarımızın söz ve karar hakkına sahip olduğu örgütlülüğümüzde şimdiden çok şey kazandık. Biz biliyoruz ki direnişlerde sınıf dayanışması önemlidir. Hele bizimki gibi ABD Emperyalizminin önemli sermaye kuruluşlarından birinde taşeron köleliğine karşıysa. Duyarlı işçi kardeşlerimizi eylemli sınıf dayanışmasını büyütmeye çağırıyoruz. Biz biliyoruz ki Greif işgalimiz kazanırsa işçi sınıfı kazanacaktır. Her türlü kötülüğün kaynağı bu sömürü ve baskı düzeni kaybedecektir.”

Basın açıklaması işçiler tarafından sıklıkla “Direne direne kazanacağız”, “Bu daha başlangıç mücadeleye devam”, “işgal Grev Direniş”, “Yaşasın sınıf dayanışması” sloganları ile kesildi.

Açıklamanın ardından Pazar gecesine kadar kesintisiz açık kalacak olan stant Galatasaray Lisesi’nin önüne kuruldu. İşçiler eylemi destek ve dayanışma için gelenlerle stant önünde halaylar çektiler.

Greif işçileri Cuma, Cumartesi ve Pazar günü Galatasary Lisesi’nin önünde olacaklar.

gre'f

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*