Anasayfa » DİRENİŞ ÇADIRI » İşten atılan Arçelik işçileri mücadeleyi sürdürecek

İşten atılan Arçelik işçileri mücadeleyi sürdürecek

Geçtiğimiz ay bağlı bulundukları Türk Metal çetesine tepki göstermek için yürüyüş yapan Arçelik işçilerinden bir kesiminin haftasonu iş akitlerine son verilmesi isyana yol açtı.

Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan Arçelik fabrikasından 80’ni kadrolu 110’u sözleşmeli 190 işçinin atılması, tepkilere neden oldu.

Kışın ortasında işten çıkarılmayla tepkileri büyüyen kadrolu ve kadrosuz işçiler Türk Metal çetesi ve Arçelik patronunu protesto etti. Dün sabah saatlerinde Sıcaksular mevkiindeki bir kahvede bir araya gelen Arçelik işçileri kendilerine bağlı bulundukları Türk Metal Sendikasının sahip çıkmadığını hatırlatarak, “Bu haksızlığa karşı susmayacağız. Bizlerin sesini duymazdan gelenler hakkında her türlü mücadeleyi sergileyeceğiz.” dediler.

Aralarında emekli olmaya gün sayanların da bulunduğu işçiler, “Bizlerden her ay aidat kesen sendika yöneticileri nerede? Bizleri kapı önüne bıraktılar. Bizler sadece sendikanın Toplu İş Sözleşme görüşmelerinde adaletsiz bir taslağa imza atmasına tepki gösterdik. Sendikadaki saltanat sona ermeli. Bu saltanatı yıkmak için de başlattığımız haklı mücadelenin sonuna kadar takipçisi olacağız” dediler.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*