Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » İstanbul’daki silahlı saldırıda biri ağır en az 4 yaralı

İstanbul’daki silahlı saldırıda biri ağır en az 4 yaralı

İstanbul’da Gaziosmanpaşa Meydanı’nda Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan için kurulan imza standına ırkçı bir devlet yapılanması olan ülkücü grup tarafından düzenlenen silahlı saldırıda, en az 2’si kurşunla olmak üzere çok sayıda yaralı var. Başından yaralanan birinin durumu ağır.

İstanbul’da Gaziosmanpaşa meydanında, Öcalan’ın özgürlüğü talebiyle sürdürülen imza kampanya kapsamında stant kuran BDP’liler ırkçı bir grubun silahlı saldırısına uğradı.

Devlet hoşgörüsü ve desteğinden yararlanan ırkçı oluşum ülkücülerin gerçekleştirdiği bu saldırıya, 30-40 saldırganın katıldığı bildirildi.

“Tekbir” getirilerek yapılan saldırı sırasında BDP standında bulunan 10-15 kadar kişi darp edildi. Standı dağıtan ırkçı grup arasında arasında bulunan bir kişi elindeki silahla BDP’lilerin üzerine 3-4 el ateş etti.

Stant görevlilerini darp eden ırkçılar, saldırıda kullandıkları silahı olay yerine atıp, olay yerinden uzaklaştı.

Fiziki ve silahlı saldırı sonucunda en az iki kişi kurşunların hedefi olurken, diğerleri de darp edildi.  Ömer Delibaş, Cavit Umut ve Mehmet Karadağ isimli BDP’liler kurşunla yaralandı.

Kanlar içerisindeki Ömer Delibaş, başından yaralı halde arkadaşları tarafından Özel Şafak Hastanesi Acil Servisi’ne kaldırıldı. Yoğun bakıma alınan Delibaş’ın durumunun ağır olduğu bildirildi.

Silahla kolundan yaralanan Mehmet Karadağ ise Gaziosmanpaşa Özel Hastanesi’ne kaldırıldı.

SYKP’den işçi emeklisi olan Cavit Umut isimli bir kişi de yaralılar arasında. Ancak nasıl yaralandığı öğrenilemedi

ANF

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*