Anasayfa » GÜNDEM » İstanbul’da Ulaşım Zammı

İstanbul’da Ulaşım Zammı

İstanbul’da toplu taşıma ücretlerine zam yapıldı. Asgari ücrete yapılan zammın çok daha fazlasını işçi sınıfnın cebinden çalmaya çalışanlar zam furyasına bir yenisini daha ekledi. İBB tarafından alınan karar ile ulaşıma zam yapıldı. Yeni zamlarla aylık kart tam 170 liradan 185 liraya, öğrenci kartı ise 77 liradan 80 liraya yükseldi. Elektronik kart ilk biniş tam 2.30, öğrenci ise 1.15 liraya çıktı .

İBB niteliksiz ve sağlıksız ulaşımın önüne geçmek yerine sözde trafik sorununun çözümüne yönelik yıllardır doğayı katletmek ve her projeyi rant kapısı olarak kullanmak dışında birşey yapmıyorken şimdi de bu zam kararı ile işçi ve emekçiler için İstanbul’un yol çilesini daha da büyüttü.

Yapılan bu zam Türkiye sermayesinin çay kaşığı ile verip çorba kaşığı ile almasının bir yansımasıdır.Petrol fiyatlarında düşüş yaygarasına rağmen yapılan bu zam işçi sınıfı için bir soygun niteliğindedir. İstanbul’da her gün fabrikalara,plazalara, kampüslere giderken çile çeken işçiler bu zam karşısında Akbil basmadan ücretsiz ulaşım talebini yükseltmeli ve bu soygunu durdurmalıdır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*