Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » İstanbul’da 5 bin polis operasyon düzenledi: Bir DHKP-C militanı polis tarafından öldürüldü, 100’ü aşkın gözaltı

İstanbul’da 5 bin polis operasyon düzenledi: Bir DHKP-C militanı polis tarafından öldürüldü, 100’ü aşkın gözaltı

operasyon-2-15-07-24_kw4a8-ebjkaODYxzkzKRRQİstanbul’da çevre illerden takviyeler, helikopterler ve zırhlı araçlar eşliğinde, özel harekat, terörle mücadele, asayiş ve çevik kuvvet dahil 5 bin kişilik bir polis ordusu 24 semtte, 140 eve baskınlar düzenledi. Medyada eşzamanlı gece baskınlarının PKK, YDG-H, DHKP-C ve IŞİD’e yönelik olduğu haberleri yer alırken, özel harekatın ağırlıklı olarak Suruç katliamını protesto eylemlerine devrimci ve kürt yurtseverlere düzenlendiği dikkat çekti. Okmeydanı, Sultangazi, Küçükçekmece, Gazi Mahallesi, Kağıthane, Bağcılar, Güngören, Sarıyer ve çok sayıda emekçi semtindeki operasyonlarda çok sayıda kişi gözaltına alındı.

Polis operasyonu sırasında Bağcılar’da Günay Özarslan infaz edildi. Halkın Hukuk Bürosu, Özarslan’ın devrimci müvekkilleri olduğunu açıkladı.

Bursa’da da YDG-H operasyonunda 10 kişi gözaltına alındı.

Ayrıca sabah saatlerinde BDSP’ye yönelik bir operasyonda yaşandı. Bu operasyonda gözaltına alınanların isimleri şu şekilde: Cahit Atalay, Onur İnce, B.Boran Kale, Özgün Kahraman, Aytekin Soylu, Bekir Sürücü, Cafer Kalağ, C. Burç Başkaya, Deniz Eğdemir.

Gözaltıların hepsi Vatan Caddesi’ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde tutuluyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*