Anasayfa » İŞÇİ SINIFI » İstanbul’da TEKEL için meşaleli yürüyüş

İstanbul’da TEKEL için meşaleli yürüyüş

TEKEL işçileriyle dayanışma eylemleri Türkiye’nin dört bir yanında büyük bir coşkuyla yapılıyor. TEKEL işçileriyle dayanışma eylemlerinin bir ayağıda İstanbul’da kitlesel bir şekilde gerçekleştirildi.

TÜRK-İŞ, DİSK, KESK, TMMOB, TTB’nin İstanbul’da örgütlediği eylem yüzlerce işçi emekçinin, katılımıyla Taksim’de gerçekleştirildi.

Bugün (11 Şubat Perşembe) saat 18:00′da Taksim Tramvay Durağı’nda bir araya gelen sendikalar, devrimci-demokrat kitle örgütleri pankartları, dövizleri, flamaları ve meşaleleriyle Galatasaray Meydanı’na doğru sloganlarla yürüyüşe başladı.

Kortejin en önünde Tek Gıda-İş pankartı arkasında bir araya gelen İstanbul TEKEL işçileri yer aldı. Eyleme, direnişte olan Marmaray işçileri, İtfaiye işçileri, Entes işçisi, Esenyurt Belediye işçileri özgün sloganlarıyla katılım sağladı.

Galatasay Meydanı’na gelindiğinde ilk sözü TEKEL işçisi Filiz Yılmaz alarak şu sözleri ifade etti;
Tüm baskı ve tehditlere rağmen direniyoruz. Bu bizim mücadelmiz olmaktan çıktı ve tüm işçilerin, milyonlarca emekçinin mücadelesi oldu. Öğretmenin, öğrencinin, doktorun mücadelesi oldu. Bu mücadele işin, aşın, ekmeğin, onurun mücadelesidir. Var olmaktan, yok olmamanın mücadelesidir. Emeğimizin karşılığını alana kadar, sonuna kadar mücadele edeceğiz.

Ardından bir TEKEL işçisinin yazdığı şiiri okudu ve sözü DİSK Genel Başkanı Süleyman Çelebi aldı. Çelebi bu mücadelenin tüm işçi sınıfının mücadelesi olduğuna vurgu yaptı ve “Sözün bittiği yerdeyiz ve 4/C olan deli gömleğini yırtıp atacağız. TEKEL bize unuttuklarımızı tekrar hatırlattı.” dedi.

Eyleme Devrimci Proletarya ve Devrimci Proleter Gençlik flama dövizleriyle katıldı.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*