Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » İşsizlik düzeni can almaya devam ediyor

İşsizlik düzeni can almaya devam ediyor

İşsizlik bir öğretmeni daha yaşamdan kopardı. Yıllarca atama bekleyen, okullarda ya da dershanelerde kölelik koşullarında çalışmak zorunda kalan işsiz öğretmenler, bunalıma girerek çareyi intihar etmekte buluyor.

Ölümü seçen son öğretmen 34 yaşındaki Alaattin Güven oldu. Ataattin Güven, Beden Eğitimi ve Yüksek Okulu mezunu işsiz bir öğretmendi. Uzun bir süredir ataması yapılmadığı için bunalıma giren Alaattin Güven kendini elektrik kablosuyla asarak yaşamına son verdi.

Erzurum Atatürk Üniversitesi Beden Eğitimi ve Yüksek Okulu’ndan 2007 yılında mezun olan, bir süre Erzurum’da bir matbaada çalıştıktan sonra buradan ayrılan evli ve bir kız çocuk babası Alaattin Güven, memleketi Erzincan’a döndü. Beklediği ataması bir türlü yapılmayınca ve başka bir iş de bulamayınca bunalıma giren Alaattin Güven, gece, arkadaşına ait kereste dükkana gitti. Güven, burada bulduğu elektrik kablosuyla kendini işyerinin bahçesindeki korkuluklara asarak yaşamına son verdi.

Yakınları, Alaattin Güven’in uzun süredir maddi sıkıntı içinde olduğunu, ataması yapılamadığı için bunalıma girdiğini ifade etti.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*