Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » İşsiz öğretmenler 28 Ağustos’ta eylemde!

İşsiz öğretmenler 28 Ağustos’ta eylemde!

İşsiz ve atanamayan öğretmenler İstanbul’da bir eylem yapacaklar.

İş güvencesi ve insanca yaşam için 28 Ağustos’ta eylemdeyiz!

İnsanca bir yaşam, güvenceli çalışma hakkı için geleceğimize sahip çıkma zamanı! EED, Genç-Sen, İGEP olarak İstanbul’da 28 Ağustos’ta sokaktayız!

KPSS 2010 sınavı sonrası yine binlerce öğretmen yine her yıl olduğu gibi işsizlik ve geleceksizlik ile karşı karşıya. 31 Ağustos’ta yapılacak öğretmen atamaları da daha önceki yıllarda olduğu gibi binlerce öğretmeni dışarıda bırakacak bir aldatmacanın tekrarı olacaktır. Atama bekleyen öğretmenler KPSS engeli ile gittikçe daha dibe itilirken, KPSS sınavı sonuçlarındaki skandal, çürümüş bir sistemin çürümüş sonuçlarıdır.

Yıllardır atama bekleyen, işsiz öğretmenler olarak bizlerin önüne ise seçenek olarak işsizlik, karın tokluğuna ücretli öğretmenlik, kölelik koşullarında -o da bulunabilirse- dershanelerde çalışmak, bir yıl daha sınav cenderesi içine sürüklenme ve bunalım halinde yaşam dayatılmaktadır.

17 öğretmen arkadaşımız bu cendere ve bunalım sonucu intihar ederek yaşamlarına son verdi. Daha fazla sömürü, daha fazla yoksunluk yoksulluk, daha fazla rekabet, daha fazla intihar anlamına gelen atama oyununa dur demenin, kadrolu iş güvencesi için mücadelede sesimizi daha gür çıkarmanın tam zamanı!

KPSS sınavının iptal edilerek işsiz tüm öğretmenlerin atamalarının yapılması için, çalışma hakkımızın ellerimizden alınmasına izin vermemek için, içine itildiğimiz rekabete son vermek, geleceğimizi çoktan seçmeli soruların kaderine teslim etmemek için, intihara sürüklenen öğretmen arkadaşlarımızın hesabını sormak için, kamu personel yasası ile milyonlarca kamu emekçisinin de işgüvencesinin ortadan kalkmasına engel olmak için İstanbul’da 28 Ağustos’ta sokakta olacağız!

Bizler onbinlerceyken susmak değil haykırmalıyız. Diplomalı işsizliğe karşı, kadrolu işgüvenceli çalışma hakkını elde etmenin birlikte hareket etmekten geçtiğini görmeliyiz.

Eğitim Emekçileri Derneği, Genç-Sen ve İşsiz Güvencesiz Eğitimciler Platformu olarak 28 Ağustos Cumartesi günü İstanbul’da taleplerimizi sokakta haykıracağız. İstanbul’daki tüm eğitim emekçilerini, kadrolu-sözleşmeli öğretmenleri, üniversite öğrencilerini, velileri sesimize ses katmaya çağırıyoruz.

İnsanca bir yaşam, güvenceli çalışma hakkı için geleceğimize sahip çıkma zamanı!

Tarih: 28 Ağustos 2010
Saat: 19.00
Yer: Taksim Tramvay Durağı

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*