Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » İsrail Büyükelçiliğine siyah çelenk, koruyucularına yumurta!

İsrail Büyükelçiliğine siyah çelenk, koruyucularına yumurta!

Ankara’da dün YKM önünden Güvenpark’a yürüyen kitle bugün de KESK öncülüğünde İsrail büyükelçiliğine siyah çelenk bıraktı.

Ankara Oteli önünde toplanılıp sloganlarla İsrail büyükelçiliğine doğru yürüyüşe geçti. ”Her yer Filistin hepimiz Filistinliyiz”, “Katil İsrail Ortadoğu’dan defol” sloganlarını sık sık atan kitle arasında Devrimci Proletarya okurları da flamalarıyla birlikte yerini aldı. Çevre de oturan Ankaralı’lar evlerinin balkonlarına çıkarak alkışlarla eylemci kitleye destekte bulundu. Yolun tek şeritini kapatan eylemci kitle İsrail büyükelçiliğinin olduğu sokağın başına gelerek basın açıklaması yaptı.

Basın metnini KESK dönem sözcüsü Fikret Aslan okudu. Fikret Aslan okuduğu basın metninde ABD emperyalizmini teşhir etti, AKP hükümetine de göndermelerde bulundu. İsrail’in bu yaptığının dünya halklarının barışına zarar verdiğini söyleyen Aslan “katil İsrail Ortadoğu’dan defol diyoruz” dedi. NATO’dan çıkılması, ABD ve İsrail’le yapılan bütün anlaşmaların iptali edilmesi, İsrail’in Filistin topraklarından çekilmesini talep ettikten sonra basın açıklamasının bittiği söylenerek siyah çelenk İsrail elçiliğine gönderildi.

Bu arada uluslararası sularda saldırılan mavi Marmara gemisinde KESK üyesi Elif Akkuş ve Orhan Elitaş’ın da olduğu belirtilerek “Gözaltılar serbest bırakılsın” sloganı atıldı. Çelenki İsrail büyükelçiliğinin önüne bırakan Kamu Emekçilerinin gelmesinin ardından öğrenci gençlik alkışlı protestoyu sürdürdü ve İsrail büyükelçiliğini koruyanları kınadıklarını belirten bir konuşma yaptı. Sonrasında ise İsrail büyükelçiliğini koruyan çevik kuvvet polislerine yumurta atıldı. Eylem sloganlarla bitirildi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*