Anasayfa » İŞÇİ SINIFI » İşçilere iş cinayeti, patronlara tatil kazası

İşçilere iş cinayeti, patronlara tatil kazası

Koç Holding Şeref Başkanı Rahmi Koç, dünyanın en lüks kış tatili beldelerinden birinde kayak yaparken kaza geçirdi. Diz kapağı üzerinde hafif bir kırıkla sonuçlanan kaza üzerine, Koç hemen tedaviye alındı.

1 ay önce de Rahmi Koç’un büyük oğlu, Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, İstanbul Boğazı’nda sürat motorlu süper lüks teknesini keyif için kendisi aşırı hızla kullanırken bir dubaya çarpmış, kazada ayağı kırılmıştı. Tekne batarken Mustafa Koç ve beraberindekiler Sahil Güvenlik tarafından kurtarılmıştı. İstanbul Boğazı’ndaki tüm dubaların boyasız ve aydınlatmasız olduğu ve sürat tekneleri için tehlike arzettiğine dair hemen bir medya kampanyası açılmış, başta Koç’un çarptığı duba olmak üzere tüm dubalar fosforlu boyayla boyanıp ışıklandırılmış, kazada ihmali olan yetkililere dava açılmıştı.

İşte böyle, büyük patronlar Alplerde süper keyifli kayak kazası, İstanbul Boğazı’nda sürat teknesi kazası, Afrika’da av kazası, yani süper lüks tatil ve adrenalin kazası geçirir.

Onların bu süper lüks tatil heyecanlarının da diyetini kanlarıyla ve canlarıyla ödeyen işçiler ise, en körleştirici ve boğucu, üç otuz paraya terlerinin burunlarından aktığı, kemiklerinin çatırdadığı, stres ve baskıdan kafataslarının eridiği, patronlarına artı kan, artı can ürettikleri işlerde, üç kuruşluk iş güvenliği ve işçi sağlığı önlemleri alınmadığı için yanarak, ezilerek, parçalanarak ölürler.

Rahmi Koç kayak kazasında, Mustafa Koç sürat teknesi kazasında bacaklarını incittiler. Balıkesir Dursunbey’de grizu patlamasında ölen işçilerin sayısı, ağır yaralan 3 işçinin daha hastanede ölmesiyle 16 kişiye yükseldi. Onların isimleri yok, çünkü onların sürat tekneleri, kayak takımları yok…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*