Anasayfa » İŞÇİ SINIFI » İşçiler haftasonu Taksim’de buluşacak

İşçiler haftasonu Taksim’de buluşacak

Pırıltılı neon ışıklarıyla meta egemenliğinin mabedi haline getirilmiş, oysa işçilerin emek gücüyle soluk alıp ayakta kalabilen burjuvazinin çürümüş başsemti Taksim, bu haftasonu bu kez işçi sınıfının sloganlarını dinleyecek.

Taksim’de bu hafta sonu iki işçi eylemi var. Birincisi Cumartesi günü UPS işçilerinin eylemi. Direnişinin 165. gününde UPS işçileri, taraftar gruplarının desteğiyle, Galatasaray Lisesi önünden Taksim Meydanı’na sendika hakkı için bir yürüyüş düzenliyor.

Tarih: 16 Ekim 2010
Saat: 16.00
Toplanma yeri: Galatasaray Lisesi Önü
Basın açıklaması yeri: Taksim Meydan

İkinci eylem ise 4 C’ye karşı çıkan herkesi Pazar akşamı meşaleli yürüyüşe davet eden öncü Tekel işçilerinin eylemi. TEKEL işçileri, “Geçici Süreyle Çalışma” biçimi olan 4 C’nin iptal edilmesi için yürütülen mücadeleyi bitirmedi. Hükümet, “İş Kaybı Tazminatı”nı 1 Ekim itibariyle sona erdirdi. 10 bine yakın TEKEL işçisi işsiz, sosyal güvenceden, sigorta ve sağlık hakkından yoksun. İşçilerin 4 Ekim’de “sendikayla görüşme” talebi genel merkezin polis çağırmasıyla mümkün olmadı. Bu durumu protesto etmek için Tekel işçileri 4.Levent’te Tek Gıda-İş genel merkezi önündeki oturma eylemlerini sürdürüyorlar. Tekel işçilerinin 4 C’ye karşı çıkan herkesi çağırdıkları eylem:

Tarih: 17 Ekim Pazar
Saat: 18.00
Toplanma yeri: Galatasaray Lisesi Önü
Basın açıklaması yeri: Taksim Meydan

Tüm Devrimci Proletarya okurlarını eylemlerde yerini almaya çağırıyoruz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*