Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » İşçi sınıfına ve Devrimci Proletarya’ya sanatsal armağan

İşçi sınıfına ve Devrimci Proletarya’ya sanatsal armağan

Biri kanser hastası olan iki okurumuzun işçi sınıfına ve Devrimci Proletarya’ya dayanışma ve mücadele armağanı.

Yaşam için, yeni ve özgür bir yaşam için, sosyalist devrimci bir dünya için, tüm işçiler ve işçileşenler ve sınıf mücadelesi verenler için…

Şimdi umutlu olmak için çok+1 nedenimiz daha var.

Yapıtın temelini TEL SANATI oluştuyor. Tel Sanatı, bobin tellerini pense, cımbız gibi aletler ve elle kıvrımlar ve büklümler vererek, iki veya üç boyutlu, derinlik ve anlam kazandırılmış, yarı grafik yarı silüet-heykel  denilebilecek şekiller verilmesi. Büyük emek, sabır ve yaratıcılık gerektiren bir iş. Tellere istenen şekil ve “ruh” kazandırıldıktan sonra, istenirse kumaş, levha, köpük, tahta, boncuk, zincir, yağlı boya gibi malzemelerle zemin, fon ve vücut da yapılabiliyor.

Yapıtta çeşitli siyasal ve sosyalist talep ve özlemlerin yazılı olduğu pankartlarla yürüyen bir işçi kitle gösterisi canlandırılıyor. Fotoğraflar arasında ne yazık ki, pankartlar takılmadan önceki, bir köpük zemin üzerine dikilmiş tel-grafik eylemci portre ve tasarımları yok. Bunun da bir fotoğrafı olsaydı, çalışmadaki emek, derinlik ve yaratıcılık daha iyi görülebilirdi. Pankartlar ve eylemcilerin sembolik olarak giydirilmesiyle, çalışma son halini kazanıyor.

Tarihe ve geleceğe çok yönlü bir mücadele notu düşüyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*