Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » İşçi aileleri Galatasaray Lisesi önündeydi

İşçi aileleri Galatasaray Lisesi önündeydi

Davutpaşa, Ostim-İvedik, Van-Bayram Otel, BEDAŞ, Esenyurt-Marmara Park AVM, Kozlu, Milas-Güllük, Arka Sıradakiler dizi seti ve Özel Doğa Hastanesi’nde çalışırken hayatını kaybetmiş işçilerin iş cinayetlerini unutmamak-unutturmamak 32. Nöbetiyle Galatasaray önünde devam etti. Dünyanın diğer ülkelerinde olduğu gibi 28 Nisan’ın iş cinayetlerinde hayatını kaybedenleri Anma ve Yas Günü ilan edilmesini istediler.

İşçi aileleri de konuşma yaptı. 14 yaşında işe başlayan 18 yaşında Davutpaşa’da hayatını kaybeden bir çocuk işçinin abisi 7 yıldır süren yargı sürecini anlattı.

Ölen işçinin abisi hukukun ve adaletin bir sonuç vermediğini, müdür ve bir kaç kişinin cezalara çaptırıldığını ama onunda işçi ailelerinin baskısı ve mücadelesi sonucu olabildiğini söyledi. Bu halde bile mahkemenin tavrının işçi ailelere söze hakkı vermediğini, onları azarladıklarını Belediye Başkanı’nın ve gerçek sorumluların koltuklarında oturmaya devam ettikerlerini, sanıkların esas olarak işçiler haline getirildiğini söyledi.

20140803_131008

20140803_131129

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*