Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » İşten atılan otomotiv işçisi pompalı tüfekle eylem yaptı

İşten atılan otomotiv işçisi pompalı tüfekle eylem yaptı

Bursa Osmangazi Sanayi Bölgesinde, iş kazası geçiren, hakları gasp edilerek işten atılan işçi fabrika önünde pompalı tüfekle ve havaya ateş açarak 2 saat boyunca eylem yaptı.

Otomativ yan sanayi fabrikası Valeo işçisi Naci B. iş kazası geçirdi. Üç parmağını kaybetti. Patron ve idare, dava açma anlaşırız diye tazminat ödemeyi vaat etti. Ancak işçiyi aldatarak herhangi bir tazminat ödemeden bir süre sonra işten attı.

Naci Boyraz bir ay boyunca fabrikanın önünde bekledi, direniş yaptı. “Parmaklarım içerde ben dışardayım”, “Sizin çocuklar aç benimki aç” dedi. Fabrika patronu direnen işçiyi gözaltına aldırdı ve hakaret davası açtı. Türk Metal bütün bunları seyretti ve direnen, hakkını arayan işçiye karşı patronu destekledi.

Naci Boyraz en sonunda fabrika önüne pompalı tüfekle gelerek eylem yaptı. Havaya ateş açtı, bir kez daha hakkını istedi.

Özel harekat polislerinin kuşatması altında asayiş polisleri Naci Boyraz’ı “meselesiyle ilgilenileceği” söylenerek bir kez daha kandırarak gözaltına aldı.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*