Anasayfa » DÜNYA » İran Büyükelçiliğine; baskı ve kırım politikalarına son verin!

İran Büyükelçiliğine; baskı ve kırım politikalarına son verin!

İran’da başlatılan süresiz açlık grevi 33. günün sonunda kazanım sağlandığını duyuran Kürt siyasi tutsaklar, süresiz açlık grevini sonlandırdılar. Grev henüz sonlanmadan,  İran’da mahkum düşen Kürt siyasi tutsaklara, Türkiye’deki devrimci tutsaklardan destek için İran Büyükelçiliğine gönderilen metin aşağıdadır;

Temsilcisi olduğunuz devletiniz Kürt ulusal hareketinin güçlerine dönük olarak geliştirdiği baskı ve kırım siyasetini yeni biçim ve boyutlar katarak sürdürdüğünü görüyoruz.

Halkın daha fazla hak ve özgürlük talebine zulüm ile yanıt veren devletiniz hiçbir siyasi, ahlaki, insani ölçü ve sınır tanımıyor. Özellikle halkın öncü-örgütlü kesimlerine karşı pervasız bir işkence ve kırım siyaseti izliyor.
Tutsak aldığı kürt savaşçılarını-militanlarını dünyadan izole eden devletiniz, en insani taleplerini görmezden geliyor. Tecrit başta olmak üzere her türlü işkenceyi sistematik olarak uyguluyor. Bunlar yetmiyormuş gibi idam politikasını halkı ve öncü güçlerini teslim almak için demoklesin kılıcı gibi kullanıyor. Böyle yaparak genelde Ortadoğu’ yu saran halklarımızı ve özelde ise Kürt ulusal hareketinin kazanımlarının İran rejimini tehdit eden bir güce dönüşmesinin önünü almaya çalıştığını görüyor ve biliyoruz.

Tahammül sınırlarını zorlayan bu insanlık dışı koşullara isyan eden Kürt tutsaklar, insanlık onuru ve siyasal kimliklerine sahip çıkmak adına Süresiz Açlık Grevine başladılar. Bir ayı geride bırakan ve kritik sınıra gelen Urmiye hapishane direnişini selamlıyoruz. Onlarla dayanışma içinde olduğumuzu, olacağımızı belirtmek istiyoruz. İran devletinin baskı, işkence ve idam politikalarına karşı çıkmak, tutsakların sesine güç katmak tüm ilerici, devrimci ve onurlu her insanın görevi olduğunu hatırlatmak istiyoruz.

Bizler Ankara Sincan 1 Nolu F Tipi Hapishanesinde bulunan KDÖ, MLKP, TKP-ML dava tutsakları olarak sesimizi Urmiye Hapishanesinde açlığa yatmış tutsakların sesine katıyoruz. Onlarla dayanışma içinde olduğumuzu ve olacağımızı bilmenizi, bilmelerini istiyoruz.

Sonuç olarak; sizin kanalınızla İran devletine seslenmek istiyoruz. Baskı, işkence ve idamlara son verin. Tutsakların taleplerini zaman kaybetmeden kabul edin. Özgürlük isteyen insanlar, insanlığa karşı daha fazla suç işleyerek rejiminizin ömrünü uzatamayacağınızı bilin. Bütün Ortadoğu, dünya işçi ve emekçilerinin, Kürt halkının öfkesinin, tepkisinin üzerinizde olacağınızı görün!…

KDÖ, MLKP, TKP-ML dava tutsaklarıiran-aclik-grevi-14122014

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*