Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Invest İnşaat işçileri iş durdurdu

Invest İnşaat işçileri iş durdurdu

Invest İnşaat’ta çalışan, patronlar tarafından iki aydır ücretleri ödenmeyen 30 işçi, iş durdurarak direnişe geçti. Ücret gaspında sonra ana firma ücretlerin 2 gün içerisinde ödeneceğini söylemesinin ardından eylem sonlandırıldı

İnşaat-iş sendikası sosyal medya hesaplarından, direniş ile ilgili şu açıklamaları yaptı:


Invest İnşaat tarafından gasp edilen ücretlerimiz derhal ödensin!


Invest İnşaat’a bağlı Vadi Koru projesinde 2 aydır ücretleri ödenmeyerek gasp edilen 30 üyemiz, iş durdurarak direnişe geçtiler.


Invest İnşaat’ın ana yüklenici firma olduğu Sarıyer’deki Vadi Koru projesinde taşeron firma Detan Elektrik bünyesinde çalışan 30 üyemizin 2 aylık ücretleri gasp edilmiştir. Konut-ofis ve ticari ünitelerden oluşan Vadikoru projesini ‘ayrıcalıklı bir hayatın kapılarını aralıyor’ sloganıyla tanıtan Invest İnşaat, aynı zamanda işçilerin yaşam hakkı anlamına da gelen ücret hakkını gasp ederek talepler karşısında tüm kapılarını kapatarak yanıt veriyor.


İnşaat İşçileri Sendikası olarak buradan Invest İnşaat patronlarına sesleniyoruz; hakları gasp edilen üyelerimizin tüm alacaklarını ödemek zorundasınız. İnşaat işçileri için ücret hakkı, tartışılmaz, pazarlık yapılamaz ve kapılarınızı kapatamayacağınız bir haktır.
İnşaat-İş olarak kapattığınız o kapıları açmasını biz iyi biliriz.
Ücret haktır, gasp edilemez!
İnşaat işçisi köle değildir!


İnşaat-İş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*