Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » İNTEK işçileri basın açıklamasına çağırıyor

İNTEK işçileri basın açıklamasına çağırıyor

Birleşik Metal-İş üyesi oldukları için işten çıkarılan ve 27 Ağustos tarihinden itibaren fabrikanın önünde direnişte olan İNTEK işçileri basın açıklamasına çağırıyor. Sendika, İNTEK işçilerinin haklı mücadelesine destek için dayanışma ihtiyacını vurguluyor. Birleşik Metal-İş Genel Yönetim Kurulu tarafından yayınlanan basın bültenini aktarıyoruz:

Düzce İNTEK İşçilerinin Sendikal Hak Mücadelesi Sürüyor…

Düzce Gümüşova ve Gebze’de kurulu İNTEK Kalıp İskele San. ve Tic. AŞ. işletmesinde çalışan işçiler, sendikamıza üye oldular.

İşletme genelinde çoğunluğu sağlayan Sendikamız, 28 Ağustos 2013 tarihinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na yetki tespiti için başvuruda bulundu. Bakanlık yaptığı incelemede toplu iş sözleşmesi yetkisi için yasanın aradığı çoğunluğun sendikamızda olduğunu tespit etti.

İşyerinde sendikal örgütlülüğü duyan İNTEK işvereni sendikal örgütlülüğe tepkisi, işçilere gözdağı vermek ve baskı altına almak amacıyla 7 üyemizi işten çıkarma oldu.
İşten Atılan İNTEK İşçileri İle dayanışmaya…

Basın toplantısına DAVET…

En temel hakları olan sendikalaşma haklarını kullandıkları için işten çıkarılan İNTEK işçileri, 27 Ağustos tarihinden itibaren Düzce Gümüşova’daki fabrikanın kapısında direnişteler…

26 Eylül 2013 Perşembe günü, Sendikamız Genel Yönetim Kurulu üyeleri ve Şube yöneticilerimizle birlikte  İNTEK Kalıp İskele San. ve Tic. AŞ. işyerinde yaşanan sendikal hak ihlallerine karşı “DUR!” demek ve yaşananları kamuoyuna duyurmak amacıyla bir basın açıklaması düzenlenecek.

DİSK Birleşik Metal-İş Sendikası olarak değerli basın mensuplarımızı, tüm sendikaları, demokratik kitle örgütlerini ve emekten yana güçleri İNTEK işçileri ile dayanışmaya davet ediyoruz…

TARİH:    26 Eylül 2013 –  PERŞEMBE
SAAT:        17.30
ADRES:     İNTEK Kalıp İskele San. ve Tic. AŞ.  Selamlar Köyü Hanyanı Mevkii Gümüşova-DÜZCE

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*