Anasayfa » DİRENİŞ ÇADIRI » İnşaat İşçilerine Polis Saldırısı

İnşaat İşçilerine Polis Saldırısı

Esenyurt Belediyesi önünde dört gündür direnişte olan inşaat işçilerinin oturma eylemine polis saldırdı.

İki yıldır ödenmeyen ücretlerini almak için inşaat işçileri, İnşaat İşçileri Sendikası öncülüğünde oturma eylemi başlatmıştı. Dört gündür Esenyurt Belediyesi önünde eylem yapan 17 işçi, Esenyurt Belediyesi ve RDS Enerji-Reform İnşaat ortaklığıyla yapılan Star TOWERS projesinde çalışıyorlardı.

Belediye bugün eylemi engellemek için işçilerin oturma eylemini sürdürdüğü kaldırımlara bariyerler koyunca işçilerde oturma eylemini yolda devam ettirmeye başlamışlardı.

Yolun kapatılmasını gerekçe gösteren polis de işçilere saldırdı. Polis işçilere vahşice saldırarak işçileri darp ederek gözaltına aldı. Bu saldırıda aralarında avukat Sevinç Sarıkaya ve iki Alınteri muhabirinin de olduğu 20 kişi gözaltına alındı. Alınteri muhabirlerini polisin hedef gösterdiği ve darp ettiği gelen bilgiler arasında.

Gözaltına alınanların muayene götürüldüğü, ardından savcılığa çıkarılması bekleniyor. İşçilerin savcılıkta bırakılmasının ardından tekrar eyleme devam edecekleri ayrıca diğer işçilerin eylemi sürdürdükleri belirtiliyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*