Anasayfa » DİRENİŞ ÇADIRI » İnşaat işçileri Emaar direnişinde 3.gününde

İnşaat işçileri Emaar direnişinde 3.gününde

İnşaat İş, Emaar Square şantiyesinde bulunan üyesi 5 işçinin ihbar ve kıdem tazminatlarını ödemeden işten çıkartılması karşısında Emaar önünde direniş başlattı. Patronların sendikayı yok sayan tutumu karşısında 38 işçi iş durdurdu.

3 gün içerisinde sendikanın Square patronlarının sendikayı muhatap almaları karşısında direnişe devam kararı çıktı. İnşaat işçileri tüm ücretleri ödeninceye kadar direnişe devam edeceklerini ifade ediyor.

İşçiler sözleşmelerle gösterilen ücretleri hiç bir zaman alamadıklarını, bunların gerçek ücreti üzerinden ödenmediğini, kıdem ve ihbar tazminatlarınında gerçek ücret üzerinden hesaplanmasını istiyorlar yoksa direnişi çalışma bakanlığının önüne taşıyacaklar.

“İnşaat işçilerinin alın teriyle yükselen bu devasa lüks projede, metre karesini yüz bin liranın gibi bir paraya satan Emaar patronları, konu, işçilerin alın terini ödeme olunca ücretleri asgari ücret üzerinden ödemeye çalışıyor.

İnşaat İşçileri Sendikası olarak üyelerimizin bir kuruşunu dâhi bu kan emici inşaat baronlarına yedirmeye hiç mi hiç niyetimiz yok. Madem gerçek ücretlerimizin üzerine oturmaya niyetiniz var; bizde size o ofisleri sattırmayız. Ücretlerimizin gerçek ücretler üzerinden yatırılmaması halinde satış ofisinin tüm giriş ve çıkışlarını kapatacağımızı da bilmenizi isteriz.”

İnşaat işçileri direnişe devam ediyor…

Satış ofisi önündeyiz!Ücret haktır, engellenemez!

Posted by Inşaat işçileri sendikası on Freitag, 17. März 2017

Haklarımızı gerçek ücretler üzerinden göstermeyen Emaar patronlarına sesleniyoruz. Sizlere yedirecek bir kuruşumuz dahi yok!

Posted by Inşaat işçileri sendikası on Freitag, 17. März 2017

 

Emaar'da iş durdurma eylemi yapan üyelerimiz

Posted by Inşaat işçileri sendikası on Freitag, 17. März 2017

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*