Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » İHD Adana Şubesi 12. Olağan Genel Kurulu ‘nu yaptı.

İHD Adana Şubesi 12. Olağan Genel Kurulu ‘nu yaptı.

İnsan Hakları Derneği Adana Şube ‘sinin 12. Olağan Genel Kurulu 8 Mayıs Cumartesi günü İHD Adana Şube binasında yapıldı.

Saat 12.30 İHD Adana Şubesi binasında Olağan Genel Kurul Divan seçimiyle başladı. Divan seçiminin ardından, bu güne kadar insan hakları savunuculuğunda bedel ödeyenler için bir dakikalık saygı duruşu yapıldı. Saygı duruşunun ardından açılış konuşması yapılarak gündem maddelerine geçildi.
Gündem maddelerinden katılım sağlayan kurum temsilcileri birer konuşma yaptı. Divan başkanı Av.Ali Dinsever; “Bu gün her yerde işten atmalar var. Bunlardan biri de Berdan Tekstil işçileri. İşten atmalar bir hak ihlalidir ve bu bir uçtur. Bizler insan hakları savunucuları olarak işçilerin yanında yer almalı ve 26 Mayıs ‘a öncülük etmeliyiz” dedi.

Eğitim-Sen Şube başkanı Güven Boğa ise konuşmasında tam bir oportünistçe davrandı. Geçtiğimiz günlerde Eğitim-Sen Ankara eyleminde İHD Adana Şube yöneticisi eyleme İHD temsilci olarak gitmek istediğinde “Kurumlardan kimseyi almıyoruz, provakasyona meydan vermek istemiyoruz” bahanesiyle geri çevirmişti. Bu gün ise yaptığı konuşmada “İnsan hakları savuncularının Tekel direnişi ve diğer tüm işçi direnişlerine destek vermesi gerektiğini, bu konuda Adana İHD ‘nin yeteri kadar önem vermediği” vurgusunu yaparak bir kez daha ikiyüzlü davranışını sergilemiş oldu.
Kurum konuşmacılarının ardından seçime geçildi. Geçtiğimiz dönemlerde tek liste halinde gidilen seçimlerden farklı olarak bu kez çarşaf listeyle seçime gidildi. Demokratik bir zeminde gerçekleşen seçimde Olağanüstü Genel Kurulla geçen dönem yönetime gelen bir Devrimci Proletarya okuru ile birlikte 4 kadın yönetime seçildi.
Genel Kurul devam ederken saat 12 gibi ara verilerek topluca Güler Zere eylemine katılım sağlandı.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*