Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » HSGGP oturma eyleminde

HSGGP oturma eyleminde

Herkese Sağlık Güvenli Gelecek Platformu TEKEL direnişiyle dayanışmak ve direnişi yaymak için başlattığı oturma eylemine bugün Galatasaray Lisesi önünde başladı. Oturma eylemi dün saat 18:00′da pankartların açılması ve sloganlarla başladı. HSGGP imzalı “4-C ve Her Tür Kölece Çalışmaya Karşı TEKEL İşçileriyle Dayanışmaya” pankartının arkasında platform bileşenleri dövizleriyle yerini aldı.

Sözü ilk olarak TTB Genel Merkez Konsey üyesi Ali Çerkezoğlu aldı. Çerkezoğlu güvencesiz çalıştırmaya, işten atmalara karşı burada olduklarını belirterek “Tekel’in sesini buraya taşımaya, her yerin TEKEL olduğunu demek için buradayız.” dedi.

Çerkezoğlu’nun konuşmasının ardından Grup Yorum kısa bir müzik dinletisi gerçekleştirdi. Müzik dinletisi eşliğinde halaylar çekildi.

Entes direnişçisi Gülistan Kobatan söz alarak TEKEL direnişi ile ilgili düşüncelerini dile getirdi.

Ev eksenli çalışan kadın işçi Gülhan Benli söz alarak sosyal güvencesiz çalıştıklarını ve tacize, iş kazalarına maruz kaldıklarını belirtti. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın seslerini duymadıklarını dile getiren Benli “TEKEL bize de bir umut oldu” diyerek sözünü tamamladı.

Eylem saat 19:30 kadar çekilen halaylar ve söylenen marşlarla sürdü.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*