Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Hrant Dink eylemine polis saldırısı

Hrant Dink eylemine polis saldırısı

Bugün saat 18.00’da Hrant Dink’i  anmak isteyen devrimci, demokrat, yurtseverlere polis su ve gazla saldırı gerçekleştirdi.

Hrant Dink’in katledilişinin 8. yıldönümünde Hrant’ı anma etkinlikleri kapsamında Adalet Bakanlığı önüne gerçekleştirilmek istenen yürüyüş saat 18.00’da Sakarya Caddesinde başladı. Buradan İnkılap Sokak’a yürüyen kitle, polis barikatıyla karşılaştı. Uzun süren gerginlikten sonra yürüyüşçüler güzergah değiştirerek Sakarya Caddesi üzerinden YKM’ye ve buradan Adalet Bakanlığı Ek Binasına “Türk Kürt Ermeni Yaşasın Halkların Kardeşliği!”, “Hepimiz Hrantız Hepimiz Ermeniyiz!” “Katil Devlet Hesap Verecek!” sloganlarıyla yürüyüşe geçti.  Yürüyüşte Ankara’daki Gezi eylemlerinde Ethem Sarısülük’ün katledildiği yerden geçilirken ise “Ethem Yoldaş Ölümsüzdür!”, “Ethem’in/Hran’ın Hesabı Sorulacak!” sloganlarıyla Ethem de unutulmadı.

Ancak Adalet Bakanlığı’na siyah çenek bırakıp Hrant’ın katledilişini protesto etmek isteyen kitlenin önü Güvenpark dolmuş duraklarının bulunduğu yerde bir kez daha TOMA ve polis tarafından kesildi.

Buradan Adalet Bakanlığı önüne gitmekte kararlılık gösteren devrimci demokrat yurtseverlere polis, tazyikli su ve biber gazıyla saldırdı.

Öğle saatlerinde ise Hrant Dink’i anmak ve Charlie Hebdo dergisine düzenlenen katliamı protesto etmek üzere Ankara Üniversitesi Cebeci Kampüsü’nde toplanan devrimci, demokrat, yurtsever öğrencilerle gerici bir grup arasında da çatışma gerçekleşti.
SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*