Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » HPG: Saldırılar sürerse Türk ordusuna müdahale ederiz

HPG: Saldırılar sürerse Türk ordusuna müdahale ederiz

Kürt halkının özyönetim kararı aldığı yerlere burjuva devletin ağır saldırıları neticesinde;  HPG yazılı açıklama yaparak “Türk Ordusuna müdahale edeceğiz” dedi.

Kürdistan’da artan polis, asker zulmüne karşı toplumsal direniş gösteren Kürt halkına karşı saldırılara HPG’nin yaptığı açıklama şöyle:

“Kamuoyunun önünde tüm ilgili güçleri açıkça uyarıyoruz: Eğer gençliğin masumane bir biçimde hendek kazarak ve amatör yöntemlerle kendini savunmaya çalıştığı bu mahallelere Türk ordusu tankları ve toplarıyla girerse, biz de HPG olarak gençliğimizi ve halkımızı savunmak için şehirlere girmek suretiyle müdahale etmek zorunda kalırız. Böylesi bir durumun yaratacağı ağır sonuçları hiç kimsenin telafi edemeyeceği açık ortadadır. Bu yüzden Türk ordusu halkımızın sivil-toplumsal direnişine müdahale etmekten vazgeçmelidir. Aksi takdirde doğacak sonuçlardan biz değil, buna yol açan Erdoğan ve şürekası sorumlu olacaktır.”

KÜRT HALKI DİRENMELİ VE ONURUNA SAHİP ÇIKMALI

AKP’nin öncülüğündeki Türk devletinin Kürdistan’da başlattığı vahşetin ve yıkımın daha fazla ilerlememesi için Türk ordusunun sivil-amatör yöntemlerle direnen Kürdistan gençliğine ve Kürt halkına karşı geliştirdiği yok edici saldırılarının durması için tüm Türkiye halkları ve de Kürdistan halkı AKP’nin Varto’da, Farqîn’de ve Şemzînan’da yaptıklarına karşı sessiz kalmamalı, halkımız AKP’nin toplumumuza reva gördüğü bu zulmüne ve soykırımına karşı gücünü birleştirmeli, iradesini ve tutumunu ortaya koymalı, öz yönetimlerini ilan eden tüm şehirlere sahip çıkmak için elinden gelen her şeyi yapmalıdır. Kürdistan gençliği, Türk devletinin bu zulmüne ve vahşetine karşı kahramanca direnmeli, onuruna sahip çıkmalı, sokaklarını savunmasını bilmeli veya gerilla saflarına katılarak AKP’nin bu vahşetine gereken cevabı vermelidir.”

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*