Anasayfa » DİRENİŞ ÇADIRI » Her yer Taksim!

Her yer Taksim!

Dün Devrimci Proletarya, İşçi Meclisi ve Sınıfsız gazetesi okurlarının 1 Mayıs sabahı Taksim’e kurulan barikatları yıkıp Taksim 1 Mayıs alanında işçi sınıfının bu mücadele gününde birleşmek üzere Şişli kolunda buluşacaklarını duyurmuş ve

Buluşma Yeri: Şişli Camii önü
Tek Yön: Taksim
Buluşma Saati: 09.00
Yürüyüş Saati: 10.00

demiştik.

Bugün burjuvazi adına valilik 1 Mayıs sabahı tüm metrobüs, vapur ve metro seferlerinin iptal edildiğini açıkladı. AKP grup toplantısında da Erdoğan uygulamaya çalışacakları Taksim yasağını bir kez daha duyurdu.

Sendikalar ve örgütleyici kurumlar ise saat 13.00’de Taksim 1 Mayıs alanında yaptıkları basın açıklamasıyla Taksim’den geri adım atmayacaklarını tekrar kamuoyuna duyurdular.

Son durum itibariyle yarın, kamuoyuna yapılan açıklamalarla geniş kitlenin alan katılımının düşürülmesi, 1 Mayıs sabahı işçilerin ve devrimcilerin büyük bir kısmının 1 Mayıs alanına ulaşamaması ve toplamda sayıca azalacağı düşünülen eylemcilerin alana ulaşmalarının da zor yoluyla engellenmesi planlanmaktadır.

Bu oyun bozulacaktır! İşçilerin, kadınların, gençlerin, ezilen halkların Taksim alanına akışı durdurulamayacaktır. Devrimci Proletarya duyurduğu üzere Mecidiyeköy yönünden Taksim yürüyüşünü gerçekleştirecektir.

1 Mayıs Taksim alanı Şişli ve Beşiktaş yönlerinde toplanmalarla tüm engeller aşılarak zorlanacaktır. Şu andan itibaren her yer, tüm İstanbul Taksim’dir! İşçi sınıfı her yerdedir, bizi ulaşım yasaklarıyla engelleyemezsiniz. Her yer 1 Mayıs alanıdır ve yarın proletaryanın başkenti İstanbul tek yön Taksim’e yürüyecektir.

DEVRİMCİ PROLETARYA

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*