Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Hava-İş grev kararı için toplanıyor

Hava-İş grev kararı için toplanıyor

Hava-İş Yönetim ve Başkanlar Kurulu, yaptığı basın açıklaması ile grev kararı için toplanacağını açıkladı. Basın açıklaması şöyle:

Değerli Basın ve Kamuoyuna

Hava-İş Yönetim ve Başkanlar Kurulu THY A.O’da GREV KARARI ile ilgili toplanıyor.

Halen uyuşmazlıkta bulunan ve 14 bine yakın üyemizi ilgilendiren THY A.O 24. Dönem toplu iş sözleşmesi ile ilgili resmi arabulucu tutanağı sendikamıza ilgili makamca 25 Mart 2013 tarihinde tebliğ edilmiştir. Bu aşamadan sonra sendikamızın yetkili kurulları 27 Mart Çarşamba günü toplanarak grev kararı asılması ve uygulanması ile ilgili konularda gerekli kararları alacaklardır.

Yönetim ve Başkanlar Kurulumuzun aldığı kararlar kamuoyuna, 28 Mart Perşembe günü saat 12.00’de halen geçen dönem grevimizin anti demokratik bir şekilde yasaklanmasını protesto ettikleri için işten çıkarılan 305 üyemizin direnişinin sürdüğü Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Geliş Bölümünde yapılacak BASIN AÇIKLAMASI ile duyurulacaktır.

Hava-İş sendikası THY A.O işletmesinde iş huzuru, barışının sağlanması, üyelerinin hak ve menfaatlerinin korunmasını temel amaç edinmiş, süreci sağduyu ve iyi niyetle çözüme ulaştırmak için bugüne kadar iyi niyetle çaba harcamıştır.

Grev kararı ve grev uygulaması sürecinde de sendikanın öncelikli tercihi çözüm sağlamaktır. Bu çözüme inatla direnen THY A.O Yönetimi bu aşamadan sonraki olumsuzlukların tek sorumlusu olacaktır. Saygılarımızla.

HAVA-İŞ Genel Merkez Yönetim Kurulu

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*