Anasayfa » GÜNDEM » Hasta tutsak Kazıcı ölüme gönderildi

Hasta tutsak Kazıcı ölüme gönderildi

Kandıra T Tipi Hapishanesi’nde tutsak olan Rıza Kazıcı ameliyatın hemen ardından hapishaneye geri götürüldüğü için enfeksiyon kaparak yaşamını yitirdi.

Hasta tutsakların tedavi haklarını engelleyen sermaye devleti tutsakları katletmeye devam ediyor. Sermaye devletinin hasta tutsakları ölüme göndermek için sürdürdüğü politikanın son kurbanı Kandıra T Tipi’nde tutulan Rıza Kazıcı oldu.

PKK davasından hükümlü olan Kazıcı da birçok hasta tutsak gibi ameliyat olduktan hemen sonra hapishaneye geri gönderilerek katledildi.

36 yaşındaki Kazıcı, geçirdiği bağırsak ameliyatının ardından enfeksiyon kapma riski hiçe sayılarak hapishaneye geri gönderilmişti.

Hapishanedeki kötü koşullardan dolayı kaçınılmaz olarak enfeksiyon kapan Kazıcı, Körfez Marmara Hastanesi’nde tedaviye alındı. Ancak geç yapılan bu müdahale nedeniyle 1,5 ay hastanede tedavi gören Kazıcı dün yaşamını yitirdi.

Diyarbakır’da yaşayan ailesin Kazıcı’nın cenazesini almak için yola çıkarken cenazenin Diyarbakır’a götürüleceği belirtildi.

Devletin hasta tutsakları ölüme gönderme politikası yüzlerce hasta tutsağın yaşamını tehdit etmeye devam ediyor. Hasta tutsaklar yaşamlarını tehlikeye atan son derece sağlıksız koşullardaki hücrelerde tutularak tedavileri engelleniyor. “Hapishanede kalamaz” yönünde aldıkları hastane raporlarına rağmen Adli Tıp Kurumu tarafından aksi yönde verilen rapor ve Terörle Mücadele Şubesi tarafından “toplum için tehlikeli” görüşünün bildirilmesiyle hasta tutsaklar ölüme gönderiliyor.

Kızılbayrak

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*