Anasayfa » BASINDAN » Hamburg’ta çatışmalar başladı: Cehenneme hoşgeldiniz!

Hamburg’ta çatışmalar başladı: Cehenneme hoşgeldiniz!

Hamburg’ta G20 protestoları: Eylemciler polisle çatıştı

Almanya’nın Hamburg kentinde başlayacak G20 zirvesi öncesi küreselleşme karşıtlarının “Cehenneme hoş geldiniz” sloganıyla düzenlediği eyleme polis saldırdı. Eylemcilerin karşılık vermesi üzerine polisle yaşanan çatışmalarda en az 76 kişi yaralandı. Hamburg polisinden yapılan açıklamada ise çatışmalarda 59 polisin yaralandığı belirtildi

Almanya’nın Hamburg kentinde yarın (7 Temmuz) başlayacak G20 Liderler Zirvesi öncesinde, küreselleşme karşıtlarının “Cehenneme hoş geldiniz” sloganıyla düzenlediği eyleme polis saldırdı.

Balık Pazarı bölgesinde, polisin tazyikli su ve biber gazlı saldırısına eylemciler taşlar, şişeler ve havai fişeklerle karşılık verdi. Yollara barikat kuran eylemciler, bazı araçları da ateşe verdi.

Alman basınına yansıyan haberlere göre, çatışmalarda en az 76 kişi yaralanırken, Hamburg polisinden yapılan açıklamada da 59 polisin yaralandığı belirtild

St. Pauli, stadını eylemcilere açtı

Öte yandan solcu kimliğiyle bilinen St. Pauli futbol kulübü, eylemcilere stadyumda yatacak yer sunulacağını açıkladı.

Millerntor Stadı’ndaki tribünlerin altında 200 kişiye yatma imkanının verilebileceğini bildiren St. Pauli yönetimi, ayrıca protestocuların burada tuvalet ve banyo ihtiyaçlarını gidermesinin de mümkün olduğunu duyurdu.

Sendika.Org

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*