Anasayfa » DÜNYA » Hamas’tan ateşkese, İsrail’den ret!

Hamas’tan ateşkese, İsrail’den ret!

İsrail’in ateşkesi bozarak Gazze’yi yeniden vurmaya başlamasının ardından Hamas, Birleşmiş Milletler’in sunduğu 24 saatlik ateşkes önerisini kabul ettiğini açıkladı. Saldırılarına devam eden İsrail ise ateşkesi reddetti.

İsrail Gazze’ye yönelik saldırılarını Gazze’den roket atılmaya devam edilmesi gerekçesiyle bozmuş ve Gazze’nin birçok noktasını aynı anda bombalamaya başlamıştı. Saldırının başlamasının ardından Hamas Birleşmiş Milletler’in 24 saatlik ateşkes önerisini kabul ettiğini açıkladı.
Hamas kabul edilen ateşkesin bugün 14.00 itibariyle başlayacağını duyurdu.
İsrail’in sabah saat 10’da başlayan bombalı saldırıları öğlen saatlerinde yavaşlarken öğleden sonra ise yeniden şiddetlendi.

Gazze ile İsrail sınırındaki Filistin yerleşim birimleri füzelerle vuruluyor. Ordu yetkilileri sınır bölgesinde vurduğu evlerde İzzettin Kassam Tugayları üyelerinin olduğunu iddia ediyor.
Hastane yetkilileri ise ölen veya hastaneye kaldırılanların sivil olduğunu söyledi.
Gazze’deki Al Jazeera muhabirine göre, bombalanan evlerin enkazına ambulans veya kurtarma ekipleri hâlâ ulaşamadı. Hareket halindeki araçlar ve siviller bombalar veya keskin nişancılar tarafından vuruluyor. Hastanelerde de ilaç ve tıbbi malzeme sıkıntısı yaşanıyor.

 

Kaynak: aljazeera

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*