Anasayfa » GENÇLİK » Hacettepe’de Soruşturma Terörü

Hacettepe’de Soruşturma Terörü

Ankara Hacettepe Üniversitesi’nde 18 Mart 2013 tarihinde Beytepe kampüsünde faşistlerin örgütlendiği Türk Dünyası ve Araştırmaları Topluluğu’nun yapmak istediği 18 Mart anması adındaki kışkırtıcı ve provokatif etkinlik devrimci ve ilerici öğrencilerin ve Sınıfsız okurları işçi-öğrencilerin de bulunduğu kitle tarafından yaptırtılmamıştı. Faşistlerin Beytepe kampüsünde yapacağı hiçbir etkinliğe izin verilmeyeceği bildirilmişti.

Hacettepe Üniversitesi Rektörlüğü olayın arkasından aralarında Sınıfsız okurlarının da bulunduğu onlarca öğrenciye soruşturma açmıştı. Rektörlük dışında Ankara Emniyet Müdürlüğü de soruşturma açarak öğrencileri ifade vermeye çağırmıştı. Hacettepe Rektörlüğü 14.01.2014 tarihli dilekçelerle bugün aynı soruşturmayı ikinci kere açarak onlarca öğrenciye yeniden savunma davetiyesi gönderdi.

Fotoğraf0407Devrimci ve demokrat öğrencilerin yıllardır her türlü baskı, soruşturma ve teröre rağmen faliyet yürüttüğü bu alanda rektörlüğün yeni bir saldırısı ile karşı karşıyayız. İşçi-öğrenciler hiçbir baskı ve dayatmanın mücadelelerini yıldıramayacağını, Gezi isyanı sonrası burjuva iktidarın korkularının parçası olarak Hacettepe Üniversitesi’nde, rektörlüğün burjuva iktidarın bir kurumu gibi çalıştığını belirten işçi-öğrenciler okullarının kampüslerde polis uygulaması içinde pilot bölge seçildiğini hatırlattılar.

 www.sinifsiz.org

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*