Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » “Katili KPSS”

“Katili KPSS”

Diplomalı işsizliğin katlettiği öğretmen, Fikret Ercan için, Eğitim Emekçileri Derneği üyeleri Ankara’da da bir eylem gerçekleştirdiler. EED Ankara’da yaptığı eylemde “Fikret hocanın katili KPSS” dedi.

Diplomalı işsizliğin baskısına daha fazla dayanamarak intihar eden eğitim emekçilerinin 13.süydü Fikret Hoca. Eğitim emekçileri her gün bir yeni arkadaşlarının bu listeye eklenmesine artık yeter dediler. Saat 19.00’da Yüksel caddesinde biraraya gelen EED üyesi eğitim emekçileri birçok ilde yaptıkları basın açıklamasını burada da gerçekleştirdiler.

EED’nin yaptığı açıklama sırasında “O Azrail’in Yeni Adı KPSS” yazılı bir pankart açıldı. Açıklama öncesi ve sırasında sıklıkla “Fikret hocanın katili ücretli kölelik düzeni/KPSS”, “Kahrolsun ücretli kölelik/işsizlik düzeni”, “Diplomalı işsiz olmayacağız”, “KPSS kaldırılsın” sloganları atıldı.

Eylemde yapılan açıklamada şöyle dendi:

Öğretmen olma hakları ellerinden alınan, KPSS ile azgın bir rekabetin içine sokulan yüz binlerce genç öğretmen gibi, o da suçu kendinde arıyor. Böylece diplomalı işsizlikle girdiği tek başına mücadelede yenik düşüyor ve sonu ölüm oluyor. Bugün KPSS ile öğütülmekte olan ve bu nedenle bunalıma giren, hayata küsen, tüm beklentilerini, yaşama umudunu yitiren yüzbinlerce öğretmen de böyle düşünüyor. Ya tüm yaşamsal faaliyetlerden uzak durarak, eve kapanıp en az 15 yıldır yaptığı gibi ders çalışıyor, KPSS dershanelerinde soyuluyor, varını yoğunu KPSS yayınlarına harcıyor ya da ne yapsa da sınavı kazanıp atanamayacağını fark edip ölüm de dâhil farklı yollara başvuruyor. Çünkü KPSS biz öğretmenlerin atanamaması için var. Çünkü KPSS öğretmenin iyisini seçmiyor. Çünkü KPSS bir oyalamanın, aldatmacanın, kandırmacanın kendisi.

Açıklamanın ardından sloganlarla son bulan eyleme Ankara Üreti-Yorum Kolektifi de hem katılarak destek oldu hemde eylemin döviz ve pankartının hazırlanmasını üstlendi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*