Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Polis Hey Tekstil İşçilerini “Duran”dırmadı

Polis Hey Tekstil İşçilerini “Duran”dırmadı

Hey Tekstil işçilerinin direnişlerinin 504. gününde Taksim Meydanı’nda yapmak istedikleri durma eylemine polis izin vermedi.

Taksim Meydanında dün durma eylemi yapmak isteyen Hey Tekstil işçileri polis tarafından gerekçe belirtilmeksizin Meydana alınmadı. İşçiler eylemlerini, polisin çevirdiği meydanda değil de meydana bakan The Marmara Hotel’in önünde gerçekleştirdi.

“Tek istediğimiz Bektaş ama karşımıza nedense hep polis çıkıyor” diyen işçi Zeki Gördeğir, Taksim Meydanında dün 18.30’da yapmak istedikleri durma eylemine polisin bir gerekçe bildirmeden izin vermediğini belirtti.

17 aydır Hey Tekstil’in sahiplerinden olan Aynur ve Süreyya Bektaş’tan taleplerini alamayan işçiler eylemlerine devam ediyor.
“Verilen sözler tutulmadı”

İşten çıkarılan 420 işçinin direnişi 504. günü doldurdu. Bu sürede dört kez Meclise giden, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’le konuşan fabrikanın, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB), Bektaş ailesinin evlerinin, sahip oldukları diğer işyerlerinin ve Hey Tekstil’in üretim yaptığı giysi firmalarının önünde eylemler yapan işçiler çok kez polis saldırısı ile karşılaştı. İşçiler, yetkililer tarafından verilen sözlerin hiç tutulmadığını söyledi.

bianet.org/ Gönül DÜZER

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*