Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Her gün ölüyoruz!

Her gün ölüyoruz!

Sakarya’nın Hendek ilçesinde bir havai fişek fabrikasında meydana gelen patlamada ilk belirlemelere göre 1 kişi öldü 6 kişi yaralandı.

Sakarya’nın Hendek İlçesi’nde kurulu Coşkunlar Havai Fişek Fabrikası’nda patlamada ilk belirlemelere göre 1 kişi öldü, 6 kişi yaralandı.

Coşkunlar Havai Fişek Fabrikası’ndaki patlama bugün saat 16.30 sıralarında meydana geldi. Henüz nedeni belinmeyen patlamada ölü sayısının artmasından korkuluyor. Aynı fabrikada daha önce de patlamalar olmuştu.

OSTİM’de ki katliamda yitirdiğimiz sınıf kardeşlerimizin kanına daha dün Elbistan’da 10 işçi kardeşimizin kanı karışmıştı, kapitalizmin katliam listesine her gün yeni bir işçi cinayeti ekleniyor.

Sermaye işçilerin kanı ile büyürken işçiler ölmeye devam ediyor. İşçi canından, kanından değersiz bir şeyin olmadığı kapitalist sistemde işçilere yaşam hakkı yok.

İşçiler örgütlenmediği sürece, patronlar ve onların devleti elele vererek işçi kanı akıtmaya devam edecek.

Bir yorum

 1. Sakarya’nın Hendek İlçesi’nde kurulu Coşkunlar Havai Fişek Fabrikası’nda meydana gelen patlamada ilk belirlemelere göre 1 işçi hayatını kaybetti, 6 işçi yaralandı

  Coşkunlar Havai Fişek Fabrikası’ndaki patlama bugün (11 Şubat) saat 16.30 sıralarında meydana geldi. Henüz nedeni belinmeyen patlamada ölü sayısının artmasından korkuluyor. Güvencesizliğin en net görüntüsü olan iş kazaları aynı fabrikada daha önce de yaşanmıştı. Bu kazalarda 2 işçi hayatını kaybetmiş 38 işçi yaralanmıştı.

  29 Eylül 2009: Coşkunlar Havai Fişek Fabrikası’nda meydana gelen patlamada 1 işçi öldü, 1 işçi yaralandı. Yangına maytap fitillerinin kurumadan kesilmesi sebep oldu.

  17 Ağustos 2009: Çoşkunlar Havai Fişek Fabrikası’nda Ramazan topları için patlayıcı üretilen laboratuar bölümünde patlama meydana geldi. Patlamada fabrikadaki binalardan biri yıkıldı, diğerlerinde de büyük hasar oluştu. Üretim tesisindeki binaları yerle bir eden patlamada 1 işçi hayatını kaybetti, 33 işçi yaralandı.

  Çoşkunlar yhavai fişek fabrikasında daha oncesındede patlamalar olmustur.

  21 Mayıs 2009: Çoşkunlar Havai Fişek Fabrikası’nın maytap imalathanesi bölümünde patlama meydana geldi. Üzeri açık tente ile çevrili olduğu belirtilen imalathanedeki patlamada 3 işçi yaralandı.

  1 Eylül 2007: Çoşkunlar Havai Fişek Fabrikası’nın barut üretiminde kullanılmak üzere kömür öğütülen bölümde kıvılcımdan kaynaklanan bir patlama oldu. Patlamada 1 işçi yaralandı.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*