Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Küçük Gizem ve taammüden çocuk öldürmek!

Küçük Gizem ve taammüden çocuk öldürmek!

Kapitalizm canavarı gene bir işçi aileye daldı. Bir çocuk öldü, biri ağır yaralandı. Gizem Bera Yüksel, aynı fail; aynı sistem!

Ne birler, ne onlar, ne yüzler ne de unutulan binlerce gizemli ölüm. Hepsi, bir avuç insanın rahatlığı, altın klozetleri, makyaj takımları, klik sesli kasaları için sefilce ölüyorlar. Daha dün burjuva medyasında kullanılmak üzere haber olmuş, halk yığınlarının duygusal sempatisi üzerinden Beyaz Show gibi programlarda reyting kazanmak, burjuva basınları arasındaki bu büyük yarışa katkı sağlamak için kullanılmış bir çocuktur Gizem!

Burjuva basını, aynı zaman da dirisinden ve Show programlarından reyting topladığı Gizem’i, şimdi de naaşı üzerinden ajitasyon içine katıp, haber yapma peşinde…
Muhtemelen fakirliğini yarattığı, yırtık ayakkabılarla bıraktığı çocuk üzerinden, duygu sömürüsü yetmediği gibi haber programlarında da gündem oluşturulacak!

Kapitalizm, sadece çocukların canlarını değil, aynı zamanda geleceklerini çalıp götürmektedir.

Bugün canını almadığı çocukların, gençlerin, yaşlıların bir cümle tüm ezilen halkların ve işçilerin geleceğine ambargo koymaktadır. Burjuvazi, pamuk üzerine çizili, bol sıfırlı rakamlarla kan basmaktan, sermayelerine sermaye katmaktan başka bir şey yapmıyor. İşçilerin kaderi gibi görünen kapitalizm, çocuklarında katili halini alıyor. Bizler; sessizliğin sessi olmadığımız sürece özgürleşemeyecek bu bataklık içerisinde çürüyüp gideceğiz.

“Bunlar,
Engerekler ve çıyanlardır,
Bunlar,
Aşımıza, ekmeğimize
Göz koyanlardır,
Tanı bunları,
Tanı da büyü…”

Sonuç olarak; burjuvazinin demokratik biçimi, işçi ve çocukları üzerinde sömürüyü daha da körükleme aracından başka bir şey değildir. İşçi ve halk yığınlarının kurtuluşu, ürettiğinin öznesi olabilmesi, İşçi öncülüğündeki “Bilimsel Sosyalizm” alternatifi ile oluşan özgürlük mücadelesinin gerekliliğinden başka bir şey olamaz.

Burjuvalar İçin Değil, işçiler ve Çocukları İçin Demokrasi!

Kahrolsun Burjuva Demokratik Diktatörlüğü!

Yaşasın İşçilerin mücadele birliği!

İşçi Meclisi Okuru – Ceyhan

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*