Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Valilik tehdit etti

Valilik tehdit etti

KESK, DİSKTTB ve TMMOB‘nin 3 Şubat Perşembe günü Ankara’da yapacağı merkezi eyleme Ankara Valisinden ”Yasak” açıklaması geldi.
Valilik açıklamasında, ”Basın yayın kuruluşları münteşir haberlerinden ve KESK, DİSK konfederasyonları ile TTB ve TMMOB tarafından ortaklaşa yapıldığı anlaşılan duyurulardan, “TBMM Genel Kurulu’nda görüşülmekte olan torba yasa tasarısını protesto etmek’ amacıyla tüm illerden Ankara’ya yürüyüş başlatılacağı ve 03.02.2011 Perşembe günü de Ankara’da buluşulup TBMM çevresinde zincir oluşturmak suretiyle bir gün süreyle kitlesel basın açıklaması adı altında kanuna aykırı toplantı ve gösteri yürüyüşü düzenlenmek istendiği öğrenilmiştir. Ankara’da 2911 Sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu hükümleri uyarınca, toplantı ve gösteri yürüyüşü yapılacak yerler önceden belirlenmiş ve ilan edilmiştir.” denildi.

Ankara valiliği yaptığı açıklamada eyleme katılacak işçi ve emekçileri tehdit etti.
Ankara valiliğininden yapılan açıklamalarda şu ifadelere yer verildi. ”2911 Sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’na açıkça aykırıdır ve anayasa ve kanunların açık olarak yasakladığı durum, tutum ve eylemler demokrasinin güvencesi altında olamaz ve hiçbir kanunsuz eylem gerekçesi ne olursa olsun Ankara ilinde kabul edilemez. Kaldı ki hiçbir sendikal ve mesleki hak ve talep Ankara halkının huzuru ve genel güvenliğinden daha üstün olamaz. Ankara ilinde işbu yasal olmayan eyleme tevessül edilmesi halinde, meydana gelebilecek her türlü olaylardan ve doğabilecek zararlardan; organize eden kuruluşlar ile yöneticilerinin ve söz konusu eyleme katılanların sorumlu olacağı, kanunsuz eylemin güvenlik güçleri tarafından mutlaka engelleneceği ve eylemi organize edenler ile katılanlar hakkında da gerekli yasal işlemlerin yapılacağı hususu kamuoyuna saygıyla sunulur.”

Eylem programında ise herhangi bir değişiklik yok. Torba yasa geri çekilsin diyen işçi ve emekçiler Perşembe günü eylem için Meclis önünde olacaklar.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*