Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Ücretleri ödenmeyen kadınların 4 günlük eylemi sonuç verdi

Ücretleri ödenmeyen kadınların 4 günlük eylemi sonuç verdi

Garden Grup A.Ş.’de taşeron firmaya bağlı temizlik işçisi olarak çalışan 10 kadın, 4 aydır ücretleri ödenmediği için holding önünde eylem başlattı. 4 günlük eylemin ardından işveren, işçi kadınların ücretlerini ödedi.

Teknik yapı ve inşaat sektöründe faaliyet yürüten Garden Grup A.Ş’de taşeron firmaya bağlı olarak temizlik işi yapan 10 kadın 4 aydır ücretleri ödenmediği için holdingin Kartal’da bulunan merkezi önünde 4 gün önce “Direnen kazanır” pankartı açıp çadır kurarak, eylem başlattı. Kadınların eyleminden rahatsız olan şirket yetkilisi ise bu sabah kadın işçilere, “Pankartı indirin ve direnişe son verin” dedi. Kadınların ücretleri ödenene kadar eyleme devam edeceklerini belirtmesinin ardından saat 15.00’da maaşlarının ödeneceği bildirildi. Ancak söylenilen saatte holdinge çağırılan iki kadına “Yarısını ödeyelim” denilerek ilginç bir teklif sunuldu. Teklifi kabul etmeyen kadınlar dışarı çıkarak eylem çadırına döndü.

Eylemi sürdürmekte kararlı olan kadınlarla görüşmek için yeniden gelen yetkili, ücretlerin ödeneceğini bildirdi. Holdinge giden işçiler ücretleri ödendikten sonra eyleme son verdi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*