Anasayfa » DİRENİŞ ÇADIRI » Güney Kürdistan’da öğretmenler eylemde

Güney Kürdistan’da öğretmenler eylemde

Güney Kürdistan’da öğretmenlerin eylemleri devam ediyor. Öğretmenler bugün Süleymaniye, Halepçe, Kelar, Kifrî, Rızgari, Derbendixan, Şarezur, Seyit Sadık, Pencewin ve Hewraman’da eylemlerini devam ettirdi.

Güney Kürdistan’da öğretmenlerin eylemleri devam ediyor. Öğretmenler bugün Süleymaniye, Halepçe, Kelar, Kifrî, Rızgari, Derbendixan, Şarezur, Seyit Sadık, Pencewin ve Hewraman’da eylemlerini devam ettirdi.

Şarezur’daki eylemlere katılan Berzan Hamid adlı öğretmen “Biz eylemlerimize başlayarak taleplerimizi ileri sürdüğümüzde bu kararımızı Eğitim Bakanlığı ya da Eğitim Müdürlüğü’nün kararıyla almadık. Bu nedenle şimdi de taleplerimize resmi olarak yanıt verilene kadar eylem ve boykotumuz devam edecek” dedi.

Berzan Hamid bugün de daha önceki günler gibi boykot eylemlerini devam ettirdiklerini ifade ederek sözlerini şöyle sürdürdü: “Eylemlerimizi devam ettiriyoruz. Burada tepkilerimizi bir kez daha dile getirdik çünkü hükümet memur ve öğretmenlerin talepleri konusunda son derece duyarsız.”

Aynı temelde Seyit Sadık’taki öğretmenler de boykot eylemlerini devam ettirerek protesto eylemi düzenledi. Öğretmenler eylem ve taleplerine resmi bir cevap verilene kadar eylemlerine devam edeceklerini açıkladı.

Ayrıca bugün Pencewin, Süleymaniye, Halepçe’de de öğretmenler daha önceki günlerde olduğu gibi alanlara çıkarak boykot eylemlerini devam ettirdi. Öğretmenlerin Süleymaniye’deki eylemleri iki haftadır Süleymaniye Eğitim Müdürlüğü önünde gerçekleştirilmeye devam ediyor. Halepçeli öğretmenler de iki haftadır aynı şekilde Halepçe’deki Baxçe Gişti Parkı önünde biraraya gelerek eylemlerini gerçekleştiriyorlar.

Kelar ve Rızgari’deki öğretmenler de bugün aynı amaçla Kelar Eğitim Müdürlüğü önünde biraraya geldi. Kifri’de öğretmenler Kifri Bankası önünde biraraya gelirken, Derbendixanlı öğretmenler ise ilçe kaymakamlığı önünde biraraya gelerek protesto ve boykot eylemleri düzenledi.

SULEYMANIYE – ANF

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*