Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Gülsuyu’nda ESP binasına yine saldırı

Gülsuyu’nda ESP binasına yine saldırı

Gülsuyu Mahallesi’nde “Uyuşturucu, çeteleşme ve yozlaşmaya karşı mahallemizi savunuyoruz” sloganıyla 7. Sanat ve Hayat Kültür Festivali’nin çalışmalarını yürüten Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) Maltepe ilçe örgütü, dün gece de çetecilerin silahlı saldırısına uğradı.

Araçla, partinin önüne gelen saldırganlar, binaya ateş açtıktan sonra kaçtı. Binanın camları kırılırken, içeride kimse bulunmadığı için can kaybı ve yaralanma yaşanmadı.

Çeteciler, 8 Ağustos günü de öğle saatlerinde ESP’ye silahlı saldırı düzenleyerek 3 devrimciyi yaralamıştı.

Gülsuyu’nda ne oldu?

Temmuz ayının başında BDP üyelerine saldıran çeteler, saldırılarını 25 Temmuz’dan itibaren artırdı. 25 Temmuz günü, mahalledeki parkta oturan SGD üyesi Cebrail Günebakan, silahlı saldırıda karnından yaralandı.

Bu saldırı, mahalledeki huzursuzluğu artırırken, çeteciler, bu yıl 7. kez ESP tarafından düzenlenecek Sanat ve Hayat Kültür Festivali’nin afişlerini asan Sosyalist Gençlik Derneği üyesi iki gence saldırdı. Sinan Sağır iki bacağından, Aykan Şimşek bir bacağından kurşunla yaralandı.

8 Ağustos günü sabah saatlerinde yaşanan saldırının ardından aynı gün öğle saatlerinde çeteciler bu kez, ESP Maltepe İlçe Örgütü’nü hedef aldı. Parti binasına ateş açan saldırganlar, SGD üyeleri Özgür Bedel ve Deniz Karacagil ile Partizan dergisi okuru Çağdaş Temuroğlu’nu yaraladı.

Gülsuyu emekçi halkı, 8 Ağustos akşamı çetelere karşı sokağa çıktı. Polis karakolunun önüne yürüyen kitlenin üzerine ateş açan çeteciler, bu kez 2′si gazeteci 5 kişiyi yaraladı.

Hafif şekilde yaralananlar hastaneye kaldırılırken, Heykel Meydanı’na yürüyen kitleye, çeteler ikinci kez saldırdı.

etha

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*