Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Gülsuyu’nda Çeteler Yine Saldırdı!

Gülsuyu’nda Çeteler Yine Saldırdı!

Gülsuyu Mahallesi’nde bir süredir yaşanan gerginlik bu akşam da devam etti. ‘Uyuşturucu çetelerinin mahalledeki etkinliğine karşı’ yürüyüş düzenleyen bir gruba yine kimliği belirsiz kişilerce ateş açıldı.

Çetelerin saldırısında Halk Cephesi’nden Hasan Ferit Gedik ve Gökhan Aktaş, başından vuruldu. Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan Hasan ferit Gedik hayatını kaybetti. Gökhan Aktaş ise Özel Bayındır Hastanesi’ne sevk edildi, uyutulmaya devam ediliyor.

Çete saldırısında bir kişi karaciğerinden yara alırken, karnından ve çenesinden yaralanan Abdullah Kıyak Fatih Sultan Mehmet Hastanesi’ne götürüldü.

Polislerin delilleri yok etmek için Hasan Ferit Gedik’in bulunduğu odaya teknisyen kılığında girmeye çalışması Hasan’ın arkadaşları ve Halk Cepheliler tarafından fark edildi ve müdahale edilerek polisin girişimi boşa çıkartıldı. Hastanedekilerden gelen çağrı ise şöyle;

“Kartal Eğitim Araştırma Hastanesi’nde sadece bir avukat var. Avukat sayısı yetersiz. Polis delilleri karartmak için her türlü girişimde bulundu. Hasan Ferit’in yakınları gözlatına alındı. Baro, ÇHD ve İHD avukatlarını geç olmadan, acilen hastaneye bekliyoruz.”

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*