Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Güler Zere ölümsüzdür

Güler Zere ölümsüzdür

Ölümsüzleşen Güler Zere için Taksim’de bir eylem gerçekleştirildi.

14 yıl Elbistan Cezaevi’nde tecrit koşullarından kaynaklı kanser hastalığına yakalanan Güler Zere Türkiye ve Türkiye dışında yapılan tüm eylemler ve verilen mücadele sonucu özgürlüğüne kavuşmuştu. Ancak tanınan tek özgürlük, dışarıda ölme özgürlüğü oldu Güler Zere için.

Kanser vücuduna hızla yayıldıktan sonra yemek yeme ve konuşma yetisini kaybeden Güler Zere 7 Mayıs saat 16.50’de İstanbul Armutlu’daki evinde yaşamını yitirdi.

Güler Zere’nin ölümünün hemen ardından Taksim’de saat 19.30’da kitlesel bir eylem gerçekleştirildi. Taksim Tramvay Durağı’nda bir araya gelen devrimci demokrat kitle örgütleri “Güler Zere Ölümsüzdür” yazılı pankartın arkasında yürüyüşe başladı. Yürüyüş boyunca “Güler Zere ölümsüzdür”, “Tecrite hayır”, “Bedel ödedik bedel ödeteceğiz”, “Katil devlet hesap verecek” sloganları atıldı. Kitle Atlas Pasajının önünde oturarak “Bize Ölüm Yok” isimli marşı hep bir ağızdan coşkulu bir şekilde söyledi. Ardından Galatasaray Lisesi önünde bir basın açıklaması yapıldı.

Yapılan açıklamada Güler Zere’nin hastalık süreci anlatılarak, ölümünün kasti bir şekilde gerçekleştirildiği vurgulandı.

Güler Zere’nin cenaze töreninin Küçük Armutlu Cemevi’nde yapılacağı duyuruldu. Eylem “Devrim şehitleri ölümsüzdür” sloganıyla sonlandırıldı.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*