Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Vali işçi katliamından sonra “haklı çıktım” diye pişkinliğe vurdu!

Vali işçi katliamından sonra “haklı çıktım” diye pişkinliğe vurdu!

Iğdır Küçük Sanayi sitesinde oksijen tüpü satan işyerinde OSTİM benzeri bir katliam yaşandı: İşyeri önünde kasası oksijen tüpleri ile dolu kamyonda kaynak yapılması korkunç bir patlamaya yol açtı. Tüpçü ve çevre atelyelerde, biri kaynak işçisi, biri oto kaporta ustası, biri motor tamircisi olmak üzere 4 işçi patlamada öldü. 14 işçi, uzuv kopuklukları, ağır kesiklerle yaralandı. 3 işyeri yıkıldı, sitede ağır tahribat meydana geldi.

Iğdır Valisi, zeytinyağ gibi su üstüne çıkan, “haklı çıktığını” ileri süren tuhaf bir açıklama yaptı:

“Defalarca bu konuda uyarılarda bulunduk ama sitenin taşınması noktasında maalesef yeterli mesafeyi alamamıştık. Bu olaydan sonra söylediklerimizin maalesef haklı çıktığını düşünüyorum. Oradaki sanayi kollarının, yaptıkları faaliyete göre tehlikeli iş kollarına ayrılarak sektör sektör planlanması lazım, bunun çok güzel örnekleri var. İnşallah bu faciadan bir ders çıkararak küçük sanayi sitemizi daha güvenli, daha güzel bir şekilde inşa ederiz.”

“Sanayi sitesinde tüp depolanması doğru değil. O bölgede tüp depolama faaliyetinin yapılmaması lazım. Zaten patlama alanındaki iş yeri, bu amaçla çalışan bir iş yeri değil ancak orada oksijen kaynağı tüplerinin depolandığını öğrendik ama son birkaç haftadır mutfak tüplerinin de orada depolandığını öğrendik. Bununla ilgili de adli tahkikat başlatıldı.”

Burjuva-faşist devlet iktidarının gücü “çocuklar ölmesin” diyen öğretmeni bebeğiyle hapse atmaya yetiyor, ama nedense geliyorum diyen katliamı önceden görmelerine karşın küçük patronları bile yerinden kımıldatmaya yetmiyor. Katliamdan sonra da büyük bir pişkinlikle “haklı çıktık” diyebiliyorlar!

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*