Home » GÜNDEM » Grup Yorum üyeleri gözaltına alındı

Grup Yorum üyeleri gözaltına alındı

Grup Yorum’un yedi üyesi İzimir’de gözaltına alındı.

Hukuksuz bir şekilde Valilik kararı ile konserimizin yasaklanmasını dinleyicilerimize açıklamamamıza bile tahammül edemeyen İzmir polisi açıklama yapmak için beklerken arkadaşlarımızı gözaltına alındı.

Bugün (30 Ocak Cumartesi) saat 15:00 ve 19:00 olmak üzere iki seans şeklinde İsmet İnönü Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek konserimizi Valilik engellemeye çalışıyor. Hukuksuz bir şekilde konsere bir gün kala yasak kararı alan Valilik, Grup Yorum hakkında davalar açıldığını, konserde örgüt propagandası yapılacağını, zaten Yorum’un Almanya’ya gitmek için vize de alamadığını habane ederek konseri yasaklamaya çalışıyor. Ülkemizin dört bir yanında gerçekleştirdiğimiz salon konserlerini de yasaklamaya çalışıyor. Dün aldığı bu kararın ardından sabah saatlerinden itibaren salon önünde yığınak yapmıştır. Yaklaşık yarım saat önce salonun önüne ggelerek bilet almak isteyen dinleyicilerimize açıklama yapmak için giden Yorum’cu arkadaşlarımızı polis, kitleden ayırarak yakapaça gözaltına almıştır. Ali Aracı, İbrahim Gökçek, Sultan Gökçek, Eren Olcay, Fırat Kıl, Özgür Gültekin, Helin Bölek, Dilan Balcı gözaltındadır.

İzmir Valisi Almanya Devletini’nin aldığı yasak kararının derdine düşmüş. Fakat hatırlatırız, Almanya bile görmüştür ki Yorum konserleri engellenemez. Bize vize vermeyerek, sınır dışı ederek engellemek istedik konser onbinlerce kişinin katılımıyla gerçekleşmiştir.

İzmir Valisi 30. Yıl konserimizde yüzbinlerce insanımızın biraaraya gelmesinin ve Konak Meydanı’nda devrim ve sosyalizm şarkılarının söylenmesinin hazımsızlığını yaşıyor.

Doğrudur, İzmir Valisi Yorum konserini kapının arkasından izlemeye bile korkar. Bu nedenle en az 48 saat öncesinde alması gereken yasak kararını hukuksuz bir şekilde birgün önceden almıştır. Ve İzmir polisi de bu hukuksuz kararın hayata geçmesi için canhıraş gözaltına almıştır arkadaşlarımızı.

Gelişmeleri aktaracağız…

Grup Yorum elemanları derhal serbest bırakılsın!
Grup Yorum Halktır Susturulamaz!
Türküler Susmaz Halaylar Sürer…

Grup Yorum

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*