Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Grevdeki Bakırköy Belediyesi işçileri kazandı

Grevdeki Bakırköy Belediyesi işçileri kazandı

Bakırköy Belediyesi ile yapılan TİS görüşmelerinde anlaşma sağlanamaması üzerine greve çıkan işçilerin direnişi 3’üncü gününde başarıya ulaştı.

CHP’li Bakırköy Belediyesi ile Belediye-İş Sendikası arasında 530 işçi adına yürütülen ve Mart 2016- Mart 2018 tarihlerini kapsayacak Toplu İş Sözleşmeleri’nde (TİS) belediye, sendikanın yetkisini düşürmek amacıyla Tiyatro Müdürlüğü’nde çalışan 312 işçiyi TİS dışında bırakmak istemişti. Görüşmelerin anlaşmazlıkla sonuçlanması üzerine işçiler, 17 Ekim Pazartesi günü iş yerine grev pankartı asmıştı.

bakirkoy-belediyesi-iscileri-grev-img_assist_custom-610x387Sendikanın ve işçilerin kararlı duruşuyla grev, 3’üncü gününde sonuçlandı. Bugün imzalanması beklenen TİS’in işçiye kazanımları ise şöyle oldu:

* Kadrolu işçiler 155 lira taban olmak üzere birinci yıl için %8, ikinci yıl için ise enflasyon oranında zam ve 25 kuruş kıdem zammı alacak.

* Tiyatro Müdürlüğü’nde çalışan işçiler için 90 lira taban, birinci yıl için yüzde 8, ikinci yıl için ise enflasyon oranında zam yapılacak

* Net 100 TL aile ve çocuk yardımı yapılacak

* 1 Mayıs’ta 570 TL ikramiye verilecek

* Kurban ve Ramazan Bayramlarında 500’er lira ikramiye verilecek

* 15 günlük sendika mutabakat ikramiyesi verilecek.

(DİHA)

2 yorum

  1. Bu bilgiyi bi doğrulayıpta haber yapaydınız. 19 ekimdeki haberi 20 ekimde yapiyosunuz, 20 ekimde ki gelismelerden haberiniz yok. 20 ekimde belediye ek protokol sundu, isciler greve devam dedi.

  2. Düzeltme yapıldı gözden kaçmış başta direnişteki işçiler olamk üzere okurlarımızdan özür diliyoruz…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*