Anasayfa » DİRENİŞ ÇADIRI » Grev gece 00.00 itibari ile başladı

Grev gece 00.00 itibari ile başladı

Kamu işçilerinin grevi gece 00:00′da başladı.Ulaştırma işkolunda örgütlü KESK’e bağlı Birleşik Taşımacılık Sendikası (BTS) ve Türkiye Kamu-Sen’e bağlı Türk Ulaşım Sen (TUS) üyeleri tüm ülke genelinde saat 00.00′da greve başladı.

-İlk grev haber Konya’dan geldi. Konya’da BTS ve TUS üyelerinin grevine destek için gara giden kamu işçilerine polis izin vermedi. Kamu işçileri gar önündeki yolu trafiğe kapatarak oturma eylemi başlattı. Eylem saat 01.10′a kadar sürdü. Konya Garı’ndaki tek tren olan bir yük treni durdu. Kamu işçileri saat 01.10′da bir basın açıklaması yaparak eylemlerini sonlandırdı.

-İstanbul Haydarpaşa Garı’nda ve Ankara Garı’nda “Bu işyerinde grev vardır!” pankartı gece 00:00 itibari ile asıldı. Ankara’dan Kurtalan’a saat 01.33′te hareket edecek olan Güney Ekspres’inin seferi grev nedeniyle iptal edildi.

-Denizli, Sarayköy, Nazilli, Çatal, Tire, Ödemiş, Torbalı Biçerova, İzmir-Halkapınar, Bandırma Alsancak ve Söke Garları’nda da grev başladı. Zonguldak ve Karabük’te de trenler durduruldu.

-Adana bölgesinde 15 yük treni grev nedeniyle hareket edemedi. 00:57 itibari ile Zonguldak, Karabük ve Çatalağzı garlarında da grev başladı. Demiryolcular verilen görevleri kabul etmedi.

-İstanbul’da Sirkeci-Halkalı-Sirkeci banliyö trenleri grev nedeniyle iptal edildi.

-Batman’dan Diyarbakır’a saat 05.04 hareket edecek 52545 no.lu yolcu treni iptal edildi.

-Saat 02.00 den beri Afyon Garda bekleyen İç Anadolu Mavi Treninin seferi iptal edildi

-Saat 05.45 hareket edecek Ankara-Polatlı yolcu treni grev nedeniyle iptal edildi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*