Anasayfa » DİRENİŞ ÇADIRI » Greif’ten Zentiva’ya, İşçiler Fabrikaları İşgal Ediyor

Greif’ten Zentiva’ya, İşçiler Fabrikaları İşgal Ediyor

Esenyurt-Hadımköy ve Ümraniye-Dudullu’da kurulu olan Greif (Sunjüt) Çuval Fabrikası’nda, işçilerin Toplu İş Sözleşmesi’ndeki (TİS) talepleri yerine getirilmediği için 10 Şubat’ta işyeri işgaline başladılar. Fabrikada 1.500 işçi çalışmaktadır. Bu işçilerin 500’ü kadrolu, 1.000’i taşeronda bulunuyor. Şu anda işyeri işgaline katılan işçi sayısı ise 600’ün üzerindedir. Bu işçilerin 500’e yakını Hadımköy’deki fabrikada bulunurken 100’e yakını da Dudullu’daki fabrikada eylemdeler.

Lüleburgaz’daki Zentiva fabrikasında işverenin daralmaya gidileceğini gerekçe göstererek 50 işçinin işine son verileceğini açıklamasını protesto eden 418 işçi fabrikayı işgal etti.

Petrol-İş Sendikası’nın örgütlü olduğu Zentiva ilaç fabrikasında işveren tarafından 50 işçinin işten çıkarılacağı açıklandı. Bunun üzerine hiç kimsenin işten çıkarılmasına izin vermeyeceklerini belirten işçiler fabrikayı işgal etti.
Her iki işyerinde devam eden direnişin sesini duyurmak, enternasyonal sınıf dayanışması ve yapabileceklerimizi ortaklaştırmak için toplantıya çağrımızdır.

Yer: Mio’L Muskauer Str. 15 10997-Berlin

Tarih: 25.02.2014

Saat: 18:00

Devrimci Proletarya/Berlin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*