Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Greif’le Eylemli Dayanışma

Greif’le Eylemli Dayanışma

Şafak operasyonuyla Greif işgal fabrikasına polis saldırısı gerçekleşmişti. Gün boyu başta İstanbul, Ankara ve İzmir olmak üzere ülkenin bir çok kentinde ve yurt dışında Greif işçileriyle dayanışma eylemleri gerçekleştirildi.

İzmir’de ki eyleme polis saldırmış ve eylemcilerin tamamını gözaltına almıştı.  Akşam saat 19.00 ile bir çok ilden eylem haberleri geldi.

Antalya’da Greif ile Dayanışma Platformu bir eylem gerçekleştirdi.  “Greif işçileri yalnız değildir. Baskılar, gözaltılar bizi yıldıramaz” pankartı açıldığı eylem direniş kararlılığıyla son buldu.

Eskişehir’de de Greif’le dayanışma eylemleri yapıldı. Eylem de Greif işçisinin yalnız olmadığı vurgulandı.

Saat.19.00’da Kadıköy Boğa’da başlayan eylemde “Her yer Greif, her yer direniş” sloganları atıldı. Eylem Greif İşçileri ile Dayanışma Komitesi tarafından yapıldı. Bağdat Caddesi’nde  yürüyüşün ardından komite adına yapılan bir açıklama ile eylem sona erdi.

Yalova’da da Greif’le dayanışma eylemi gerçekleştirildi. Orada bulunan işçi ve emekçilerde dayanışmanın büyütülmesine vurgu yaptı.

Kayseri Greif İşçileriyle Dayanışma Platformu’da bir eylem gerçekleştirdi. Eylemde direnişin zaferle kazanılacağı vurgusu yapıldı.

Bursa’da Greif’le dayanışma komitesi eylem yaptı. Komitenin yanı sıra eyleme İşçi Meclisi,BAMİS-BATİS, DHF, EHP, ESP,  ve Halk Cephesi de destek verdi. Eylem’de Greif işçilerinin taleplerinin kabul edilmesi çağrısı yapıldı.

Bu illerin yanı sıra Adana ve Manisa’da da eylemler gerçekleştirildi.

csm_1-antalya-AA_2dde3d7dd1

csm_kadiko__y-AA_6991f9c2e5

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*