Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Gözaltılar meşaleli yürüyüşle protesto edildi.

Gözaltılar meşaleli yürüyüşle protesto edildi.

KESK Ankara Şubeler Platformu meşaleli yürüyüşle gözaltıları protesto etti.
Yüksel caddesinde ”Korkmuyoruz Susmayacağız” yazılı pankartın arkasında bir araya gelen kitle sakarya caddesine yürüyüşe geçti. yürüyüş boyunca ” KESK’li tutsaklar onurumuzdur” kurtuluş yok tek başına ya hep beraber ya hiç birimiz” zafer direnen emekçinin olacak” gözaltılar tutuklamalar baskılar bizi yıldıramaz” sloganları atıldı. Sakarya caddesine gelindiğinde burada basın açıklaması yapıldı. Basın açıklamasını KESK Şubeler Platformu adına İsmail KAYGUSUZ okudu. Basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi.

” Biz kamu emekçileri, insanca yaşam ve demoratik haklar mücalemizin kaçınılmaz sonuçlarını yaşıyoruz şu günler… 13 şubat 2012 , 25 haziran 2012 , 13 kasım 2012 günü yaşadığımız günler gibi… yine çalındı kapılarımız 2013’ün 19 şubatının sabahında.”

” Bu tutuklamalar, bu gözaltılar nedir ki? Biz bu uğurda, sürgünler yaşadık, gaz bombalarına, polis joplarına maruz kaldık tam 23 yıldır. İkram Mihyaz’ları, Şemdettin Kaymak’ları, Elmas Yalçın’ları ve nice mücadele arkadaşlarımızı kendi ellerimizle verdik toprağa biz.

” Bu ülkede insanca yaşam oluşuncaya kadar, demokratik haklar ve özgürlükler yerine oturuncaya kadar bu mücadeleye devam edeceğiz. Hiçbir güç bu mücadelemizi durduramadı, durduramayacak.

Basın açıklamasının okunmasının ardından KESK Genel başkanı Lami ÖZGEN’de bir açıklama yaptı. ÖZGEN, yapılan bu operasyonlarla KESK kriminalize edilmeye çalışılıyor. Tarihte bunun örneklerini çok gördük. Kesk bu süreçtende güçlenerek güçlenerek çıkacaktır. Dedi. Lami ÖZGEN bugün itibari ile 34 arkadaşarının serbest bırakıldığını ifade ederek, yarın arkadaşlarının savcılığa çıkarılacağını, yarın sabah gözaltıların olduğu illerde adliye önlerinde olarak arkadaşlarını yalnız bırakmayacaklarını, bütün demokratik güçleri yanlarında görmek istediklerini belirtti.

Eyleme Devrimci Proletarya okurları dövizleri ile katıldılar.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*