Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Gözaltı saldırısı protesto edildi

Gözaltı saldırısı protesto edildi

25 Ağustos sabahı Mamak İşçi Kültür Evi’ne ve Ankara’daki kimi evlere yapılan polis baskınları sonucu, BDSP ve Mamak İşçi Kültür Evi çalışanları Hızlan Erpak, Onur İnce, Hüseyin Ünal, Ozan Uzun, Tuğba Tavlı, Özgür Aydın ve Emre Azapçı gözaltına alınmıştı. Ankara polisinin bu operasyonuna, 6-8 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilen 7. Mamak Kültür Sanat Festivali gerekçe gösterildi.

Gözaltı saldırısı İstanbul’da Taksim Tramvay Durağı’nda saat 18:30’da yapılan bir basın açıklaması ile protesto edildi.

“Devlet terörünün hedefi devrimci sınıf faaliyetidir” vurgusu yapılan açıklamada;

Bizler Bağımsız Devrimci Sınıf Platformu olarak, işçi ve emekçilere, ilerici ve devrimci güçlere sermaye düzenine karşı fiili-meşru ve birleşik mücadeleyi yükseltme çağrımızı birkez daha yineliyoruz!

Ve bizler, sermaye devletinin her türlü engelleme çabasına, tüm faşist baskı ve terörüne rağmen devrimci sınıf faaliyetindeki ısrarımızı sürdürmeye ve ücretli kölelik düzenine karşı mücadelemizi büyütmeye devam edeceğimizi birkez daha haykırıyoruz!

Haykırıyoruz; işgallerle, grevlerle ve direnişlerle sınıf mücadelesini yükselterek, er ya da geç bu sömürü düzenini tarihin çöplüğüne göndereceğiz!

denildi. Eyleme Devrimci Proletarya da destek verdi.

Basın açıklaması, “Gözaltındaki devrimciler serbest bırakılsın!”,”Devrimci faaliyet engellenemez!”, “Kahrolsun ücretli kölelik düzeni!”, “Yaşasın devrim ve sosyalizm!” sloganlarıyla sona erdirildi.

Polis operasyonu aynı saatlerde Ankara’da yapılan bir başka basın açıklaması ile de protesto edildi. Mamak İşçi Kültür Evi’nin önünde toplanılarak sloganlarla Tuzluçayır Meydanı’na yüründükten sonra yapılan basın açıklamasında “Gözaltılar, tutuklamalar, baskılar bizi yıldıramaz!”, “Kahrolsun sermaye iktidarı!”, “Emekçiler saflara hesap sormaya!”, “Bedel ödedik bedel ödeteceğiz!, “Yaşasın devrim ve sosyalizm!”, “Yaşasın devrimci dayanışma!” sloganları atıldı. Basın açıklamasına Devrimci Proletarya okurları da katılarak destek verdi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*