Anasayfa » GÜNDEM » Gezi Şehitleri Aileleri İçin Dayanışma Konseri Düzenlendi

Gezi Şehitleri Aileleri İçin Dayanışma Konseri Düzenlendi

21 Eylül Cumartesi günü Ankara Anadolu Gösteri Merkezi‘nde binlerin katılımı ile Gezi Şehitleri aileleri ile dayanışma konseri düzenlendi.

İçinde Devrimci Proletarya‘nın da yer aldığı devrimci kurumların düzenlediği etkinlikte Ethem Sarısülük, Ali İsmail Korkmaz, Mehmet Ayvalıtaş’ın aileleri ile Madımak, Roboski, OSTİM‘de yakınlarını kaybedenler katıldı.

Etkinlik, Gezi şehitleri ve devrim ve sosyalizm mücadelesinde sehit düşenler anısına yapılan saygı duruşu ile başladı. Saygı duruşunun ardından aileler kısa konuşmalar yaptı. Ethem Sarısülük’ün annesi Sayfiye Sarısülük 23 Eylül Pazartesi Ethem’in davasına sahip çıkmak için tüm devrimci demokrat ve duyarlı insanları Ankara Adliyesi’nin önüne çağırdı.

Etkinlikte konuşmaların ardından, Tolga Çandar, Tolga Sağ, İlkay Akkaya, Mehmet Celal, Yasemin Göksu, Tayfun Talipoğlu, Şebnem Sönmez, Grup Munzur, Bandista ve Pınar Aydınlar sahne aldı.

Sırrı Süreya Önder, Şebem Sönmez gibi Gezi Direnişine destek veren isimler de söz alırken Barış İçin Gençlik Dayanışması adına bir grup da kısa bir konuşma yapmak için sahneye çıktı.

Programda olmamasına rağmen İhsan Eliaçık ve Aylin Nazlıaka gibi isimlerin konuşma yapmalarına karşılık etkinliği düzenleyen devrimci kurumlar ortak bir açıklama yaptılar. Bu açıklamada sürecin sınıfsal boyutuna dikkat çekilirken Gezi şehitleri adına devrim mücadelesinin yükselerek devam edeceği vurgulandı. Etkinlik konserin ardından sona erdi.

gea

Organizasyonunun çok kısa bir süre içinde gerçekleştiği konsere katılım çok yoğun oldu. Kısa bir sürede böyle büyük bir dayanışmanın yaratılması Gezi sürecinin bize kattığı en değerli şeylerden biridir.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*