Anasayfa » DİRENİŞ ÇADIRI » Gezi Direnişi ve Ethem Sarısülük Hacettepe’deydi

Gezi Direnişi ve Ethem Sarısülük Hacettepe’deydi

Bugün Hacettepe Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi mezuniyet törenine yine Gezi Parkı Direnişi damgasını vurdu.

“Törende Her Yer Taksim Her Yer Direniş”, “Faşizme Karşı Omuz Omuza”, “Bu Daha Başlangıç Mücadeleye Devam”, “Ethem Yoldaş Ölümsüzdür” sloganları hep bir ağızdan atıldı. Öğretim görevlileri ve öğrenci temsilcilerinin yaptığı konuşmalarda gençliğin baskılara karşı yıldırılamayacağının altı çizildi.

Sosyal Hizmetler Bölümü’nden mezun Sınıfsız okuru bir arkadaş da törene baret ve Ethem Sarısülük maskesiyle katıldı. Yüzündeki maske ve taktığı baretiyle diplomasını aldıktan sonra “Ethem Yoldaş Ölümsüzdür” sloganı attı. Arkadaşımız, OSTİM’de yaptığı tez çalışmasında Ethem’le görüştüğünü ve Ethem’in devrimci bir işçi olduğunu, onun o gün alanda işçi sınıfının neferi olarak iş cinayetlerinde katledilen işçilerin hesabını sormak için dövüşerek sonsuzluğa yol aldığını söyledi. Ethem’in nazarında işçi sınıfının emek ve özgürlük mücadelesine selam gönderdi. Bu törenlerde takınılan tutum, Gezi Parkı Direnişiyle başlayan gençlik hareketinin her alana yayılacağının bir kanıtıdır.

hacettepe1

hacettepe2

hacettepe3

hacettepe4

hacettepe5

hacettepe6

hacettep7

hacettepe8

hacettepe9

hacettepe10

hacettepe11

selo

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*