Anasayfa » GÜNDEM » General Electric Gebze’de işçi kıyımına hazırlanıyor!

General Electric Gebze’de işçi kıyımına hazırlanıyor!

Kapitalist sermayader general electric Küresel operasyonlarda çalışan toplam 12 bin çalışanı işten çıkaracağını açıklayan General Electric, Gebze’deki fabrikasında da en az 100 kişinin işine son vermeyi planlıyor.

Geçtiğimiz hafta 12 bin çalışanın işine son vereceğini açıklayan General Electric Gebze’deki transformatör fabrikasında da işten çıkarmalara hazırlanıyor.

Fabrika yönetimi tarafından yapılan bilgilendirme toplantısında şirket merkezinin kararı gerekçe gösterilerek ofis ve imalat çalışanlarından en az 100 kişinin işine son verileceği açıklandı.

Bu sayının artabilecegini ve yeni yılda yeni işşizler kervanına katılacaklar.Yeni yılla birlikte biz emekçilerin ve işşiz emekçilerin yükü iyice artacakıtr.

Almanya’daki fabrikasını da kapatan şirket bu fabrikada çalışan 370 çalışanın işine son verdi. Almanya’daki işten çıkarılan personel sayısının 1600’ü bulacağı ifade ediliyor. İsviçre ve İngiltere’de de işten çıkarmalar bekleniyor.

Şirket işten çıkarmaların gerekçesi olarak enerji sektöründe ürün ve servis satışlarının düşmesini gösteriyor. General Electric 2 yıl önce enerji sektöründe faaliyet gösteren Fransız Alstom firmasını 12,5 milyar euro bedelle satın almıştı.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*